folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ofis İşleri İçin Masaüstü Pc İşlemcisi Önerisi

Ofis İşleri İçin Masaüstü Pc İşlemcisi Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Sadece yazı yazma ve internet için kullanılacak bir pc için ideal işlemci nasıl olmalı? Beklenti hızlı açılıp kapansın ve dosyaları açıp kapatırken seri olsun.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Çok masraf yapmaya gerek yok. Hızlı olmasını istiyorsan SSD ve 8GB Ram olduktan sonra core 2 duo yada eski nesil İ3 işlemci bile istediğin performansı verir. Letgo yada sahibindene bak hocam. Uygun fiyatlı bir cihaz bulabilirsin. Hatta Ram ve SSD yi kendim alırım diyorsan 200-250 TL arası bir sürü cihaz var. 

https://letgo.onelink.me/O2PG/eab04011

Al sana ilan. 850 demiş ama ekran kartı hariç fiyatını sor. 400 lira civarında bi fiyata alırsın. Bir de 4 GB lik Ram taktın mı alsana canavar. 

osmaman tarafından 13/Mar/20 07:01 tarihinde düzenlenmiştir

İmza mı? O da ne demek?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Böyle birşey sunabilirim sana hocam ürünler sıfır, garantili ve faturalı. Bu arada diğer arkadaşın önerdiği i3 2.nesil cihazlardan artık uzak durma zamanı geldiğini düşünüyorum. En azından akıl sağlığınız için :D

interfector tarafından 13/Mar/20 10:45 tarihinde düzenlenmiştir

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Böyle birşey sunabilirim sana hocam ürünler sıfır, garantili ve faturalı. Bu arada diğer arkadaşın önerdiği i3 2.nesil cihazlardan artık uzak durma zamanı geldiğini düşünüyorum. En azından akıl sağlığınız için :D

Önerdiğim cihazı iş yerinde ben kullanıyorum ve akıl sağlığım gayet yerinde. Chrome da bazen 8-9 sekme aynı anda açık ama ne donma nede yavaşlama var. Senin önerdiğin sistem 3000TL yi buluyor. Arkadaşın istediği şeyler için bence çok uçuk bir fiyat. Gereksiz masraf. Eğer şüpheleri varsa i-5 3 veya 4. Nesil Bi cihaz da çok rahat işini görür ama bence oda gereksiz fazla para. 

İmza mı? O da ne demek?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

O denilen işleri rasperyler yapıyor artık.

Toplam Hit: 774 Toplam Mesaj: 5
işlemci