folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Öğretmen Davranışları İle Öğrencilerin Yaratıcılıkları Arasındaki İlişkiler

Öğretmen Davranışları İle Öğrencilerin Yaratıcılıkları Arasındaki İlişkiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Güzel bir makale, öğretmen ve adaylarının okumasını tavsiye ederim. Neden demoktatik olmalı neden otoriter olmamalısınız bu konuda sade kısa anlatımı var.

"Öğretmenin demokratik ve insancıl tutumları öğrencilerin kendilerini geliştirme, akademik ve yaratıcılık becerilerini üst düzeylere çıkarmaları açısından önemlidir. Bu bağlamda öğrencilerin yaratıcılık yeteneklerinin gelişimine destek olan öğretmenler aynı zamanda onların akademik olarak gelişimlerini de olumlu yönde etkilemektedir. "

http://dergipark.gov.tr/download/article-file/69906

zeybekustasi tarafından 23/Eyl/18 21:34 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

Daha önce okumuştum güzel makale , teşekkürler.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Bu ne amq, adminler reis'e ozeniyorlar herhalde. 

Konuyla ilgili olarak, kanserli hastayi asprinle tedavi edemezsin. Toplum ahlaki olarak cokmus, gun gecmiyor ki bir kucuk cocuga tecavuz ve cinayet haberi okumayalim. En cok batiya ahlak dersi verenler de en buyuk gizli ahlaksiz reziller.

Hastalik bu kadar ilerlemisken boyle tedbirler ise yaramaz, soykirim gibi alternatifleri dusunmek lazim.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Abi konuyla alakasız olacak ama şu konuda düşüncemi belirtnek isterim . Türkiyedeki eğtiimin rezil olmasının ilk sebebi sistem değil  öğretmenlerdir  Türkiyede eskiden kalmış sistemi oturmuş Anadolu ve fen liseler dışında, onlarda bir elin parmağını geçmez. ;

Öğretmelerin yüzde 99 u mesleğini icra edemiyor, hayır yani icra ediyor ama hakkını veremiyor  Hayatımda ufkumu açan bir tek edebiyat dersime giren lise 2 deki hocamdı. Hem edebiyat işlerdik hemm dünyadan hayattan konuşurduk. Bizim lisede her ay bir kşz hamile kalırdı  Ciddi ciddi hocamız kondom kullanın derdi. Yoksa hayatınızı mahvedersiniz  Dinden ahlaktan para dan kadınlardan erkeklerden  Her konuyu konusırduk. Bu arada hocamız da yaşını başını almış bir bayandı.yanlış anlaşılmasın  ;

Üniversiteye gittik hocalara biz ders veriyorduk  Hayır ukalalık yapmıyorum, gerçek bu..

ha bizim hocalar en fazla yardımcı doçentti  onlar ında havalarından geçilmiyordu. Daha neler anlatırımda ... 

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    my4 bunu yazdı

Abi konuyla alakasız olacak ama şu konuda düşüncemi belirtnek isterim . Türkiyedeki eğtiimin rezil olmasının ilk sebebi sistem değil  öğretmenlerdir  Türkiyede eskiden kalmış sistemi oturmuş Anadolu ve fen liseler dışında, onlarda bir elin parmağını geçmez. ;

Öğretmelerin yüzde 99 u mesleğini icra edemiyor, hayır yani icra ediyor ama hakkını veremiyor  Hayatımda ufkumu açan bir tek edebiyat dersime giren lise 2 deki hocamdı. Hem edebiyat işlerdik hemm dünyadan hayattan konuşurduk. Bizim lisede her ay bir kşz hamile kalırdı  Ciddi ciddi hocamız kondom kullanın derdi. Yoksa hayatınızı mahvedersiniz  Dinden ahlaktan para dan kadınlardan erkeklerden  Her konuyu konusırduk. Bu arada hocamız da yaşını başını almış bir bayandı.yanlış anlaşılmasın  ;

Üniversiteye gittik hocalara biz ders veriyorduk  Hayır ukalalık yapmıyorum, gerçek bu..

ha bizim hocalar en fazla yardımcı doçentti  onlar ında havalarından geçilmiyordu. Daha neler anlatırımda ... 

+1 Herkes sistemi eleştiriyor ama asıl sorun kesinlikle öğretmenlerde. Sınav sadece öğrencilere değil öğretmenlere de yapılmalı. Gözetmenlik görevi polislere verilebilir. Öğrencilerle aynı sınava tabi ki girmesinler ama matematik öğretmeninin dil anlatım ve matematik sınavına girmesi gerekli diye düşünüyorum. Öğrencilerden farklı sorular olacak tabi.

%80 başarı oranını yakalayamayanı yollayacaksın. %20 lik pay heyecan, dikkat dağınıklığı vs. gene fazla oldu daha az verilebilir. Atanamayan ama öğretme aşkıyla yanıp tutuşan çok genç beyin var. Bu şekilde onlara fırsat doğacak. Liseleri bi şekilde çözersin de üniversitelerin hali içler acısı. Ne yapsan boş.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 1089 Toplam Mesaj: 5
yaratıcılık