folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Okul Sınıfı İçin Projeksiyon Cihazı Ve Hoparlör Önerisi

Okul Sınıfı İçin Projeksiyon Cihazı Ve Hoparlör Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar,

İlköğretim öğrencilerinin eğitiminde notebook'a bağlantı yapılarak kullanılacak projeksiyon cihazı ve ses sistemi arayışı içerisindeyiz.

Projeksiyon cihazından beklentimiz özellikle gündüz ışığında bile sınıftaki tahtaya görüntüyü verebilsin.

Hoparlörden beklentimiz ise sınıftaki uğultuda bile duyulabilecek güçte olsun.

iki adet basit hoparlör takınca çocuklar küçük olduğundan hafif uğultuda duyulmadığından yakınılıyor bu yüzden talepler doğrultusunda tavsiyeleriniz olursa sevinirim.

Teşekkürler,

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

çözünürlüğe takılma, bilindik markaları tercih et hocam çünkü çin malı cihazlar ucuz ama fullhd bile olsa sınıfta işine yaramıcak kadar sönük oluyorlar fakat benq viewsonic philips panasonic vb. markaların cihazları iş amaçlı olduğundan çözünürlük düşük ama parlaklık yüksektir. Tabi ona göre de fiyatı fazladır. 3-4k cihaz işini görmez hocam fiyatlar çok uçtu. Sınıfı biraz karanlık yapman gerekiyor eğer fiyatta yukarılara çıkamıyorsan. 

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

çözünürlüğe takılma, bilindik markaları tercih et hocam çünkü çin malı cihazlar ucuz ama fullhd bile olsa sınıfta işine yaramıcak kadar sönük oluyorlar fakat benq viewsonic philips panasonic vb. markaların cihazları iş amaçlı olduğundan çözünürlük düşük ama parlaklık yüksektir. Tabi ona göre de fiyatı fazladır. 3-4k cihaz işini görmez hocam fiyatlar çok uçtu. Sınıfı biraz karanlık yapman gerekiyor eğer fiyatta yukarılara çıkamıyorsan. 

Önerdiğin cihaz var mı hocam ? Hem parlak olanlara yönelik önerin hem de fiyat performansa yönelik önerin ? 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hoparlör için sınıfın her tarafına hoparlör döşemek çözüm oluyor. bizim lisede çok denediydik bunu. düşük seste bile herkes duyabiliyor.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Hocam ben 3+1 ses sistemi aldım kablolarını kendim kesip uzattım. 1 adet tahtanın üstüne 2 adet de sınıfın orta yukarı tavanına sağ ve sol olarak taktım gayet yeterli geldi.

Projeksiyon için ise net görüntü veren orta yollu bir acer viewsonic benq (acer en memnun kaldığım oldu :D) bir marka alıp karartme perde al projeksiyon masrafını yarı yarıya düşürürsün.

HDMİ ya da VGA kablosunu EĞER projeksiyonu yukarı tavana monte edip öğretmen masasından uzun kablo ile bağlantı yapacaksan biraz paraya kıyıp kaliteli al.

ucuzlar en fazla 2 ay gidiyo. sonra renk patlaması oluyor. Oynata oynata da PC girişini bozma ihtimalin yüksek.

İlla model soruyorsan yarın bakayım bizimkilere bi tık eski modeldir ama en azından o seriden bakabilirsin.konferans salonunda var 100 kişilik salon tavanda 3-4 metreden görüntü veriyor en arka bile net görebiliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Hocam ben 3+1 ses sistemi aldım kablolarını kendim kesip uzattım. 1 adet tahtanın üstüne 2 adet de sınıfın orta yukarı tavanına sağ ve sol olarak taktım gayet yeterli geldi.

Projeksiyon için ise net görüntü veren orta yollu bir acer viewsonic benq (acer en memnun kaldığım oldu :D) bir marka alıp karartme perde al projeksiyon masrafını yarı yarıya düşürürsün.

HDMİ ya da VGA kablosunu EĞER projeksiyonu yukarı tavana monte edip öğretmen masasından uzun kablo ile bağlantı yapacaksan biraz paraya kıyıp kaliteli al.

ucuzlar en fazla 2 ay gidiyo. sonra renk patlaması oluyor. Oynata oynata da PC girişini bozma ihtimalin yüksek.

İlla model soruyorsan yarın bakayım bizimkilere bi tık eski modeldir ama en azından o seriden bakabilirsin.konferans salonunda var 100 kişilik salon tavanda 3-4 metreden görüntü veriyor en arka bile net görebiliyor.

Hocam bizimki basit bir şey olacak, sınıfta notebook ile yansıtma ve hoparlör tak çıkar gibi. Tesisat imkanı yok hoparlör İçin