folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Opengl İle Bmp Dosyasını Görüntüleme?

Opengl İle Bmp Dosyasını Görüntüleme?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Opengl ile herhangi bir resim dosyasını (bmp,jpg,png gibi) glut penceresinde en kolay yoldan nasıl görüntüleyebilirim?

:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

http://stackoverflow.com/questions/12518111/how-to-load-a-bmp-on-glut-to-use-it-as-a-texture

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

http://stackoverflow.com/questions/12518111/how-to-load-a-bmp-on-glut-to-use-it-as-a-texture

Kaç zaman sonra hatırladım, araya vizeler falan girdi... Uğraştırdı ama bastım resmi, taşağını yesinler, iyi iş gördü bu =) şimdi glu nesnesini bu pixellerin üstüne çekmeye çalışmaca keyf :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Estağfirullah hocam ne yaptık sanki. Yalnız yönelebiliyorsan freeglut a yönel. Glut fii tarihinden kalma saolsun bizim hocada gluttan anlatmıştı. Tekrar bilg. Grafiğine donersem sfml veya freegluttan başlarım muhtemelen. Çantığını kavramak güzeldir, emek ister ama eğlencelidir bilg. Grafiği.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Estağfirullah hocam ne yaptık sanki. Yalnız yönelebiliyorsan freeglut a yönel. Glut fii tarihinden kalma saolsun bizim hocada gluttan anlatmıştı. Tekrar bilg. Grafiğine donersem sfml veya freegluttan başlarım muhtemelen. Çantığını kavramak güzeldir, emek ister ama eğlencelidir bilg. Grafiği.

Sıkıntı şu ki sadece fonksiyon isimleri okunuyor slayttan "glClear temizler" gibisinden. Asistan geliyor youtubedan video açıyor falan. Bilgisayar grafikleri uzmanıymışız gibi ödevler falan... Kimse bi halttan anlamıyor, maksat ders olsun işte... Ben de okulu uzatmış/isyana gelmiş durumda gelişine yapıştırmaya bakıyorum şu anda öğrenmekten ziyade. Genel kültür kadar yeterli, bilgisayar grafikleri alanında yürümeyi düşünmüyorum yani :)

Toplam Hit: 679 Toplam Mesaj: 5
opengl glut display image file