folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder OS X'ten Webos TV'ye Görüntü Aktarımı Mümkün Mü?

OS X'ten Webos TV'ye Görüntü Aktarımı Mümkün Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

MacBook bilgisayarımdan LG televizyona görüntü aktarmak istiyorum, kablosuz bir şekilde.

Sanırım kablosuz görüntü aktarmak PC ve Android dünyasında MiraCast ve Intel WiDi ile oluyormuş..

Aradım, taradım birşey bulamadım. Pek çok site ve pek çok program denedim, ama olmadı.

Bu şeyi istememdeki amaç şu, televizyonun tarayıcısından web sitelerine girebiliyorum ama flash eklenti desteği olmadığından film/dizi izleyemiyorum web sitelerinden, anca YouTube'a talim.

Mac'ten bir siteye girip film açacağım ve onu televizyonda izleyeceğim, bunu istiyorum.

Help :)

TiThousand tarafından 26/Şub/16 03:12 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

ne tesadüf ki aynı mevzuyu bende bu akşam kendi televizyonum için araştırıp kullanmıştım :) 

hocam plex media server var , windows üzerinde kurdum oldukça güzel. webos üzerinden de smart share ile izleyebiliyorum. 

plex media server mac os destekliyordu sanırım, öyle hatırlıyorum.

imza.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

İkinizede çok işinize yarayacak 1 tavsiyem var Elimde 2 adet apple TV var 3. jenerasyon ve 170 TL ye verebilirim tekini. Sadece macbooktan değil iphone ipad vs herşeyi aktarabilirsini TV ye bende macbook pro ve LG kullanıyorum tavsiyedir.

sorularınız varsa beklerim.

..::GVN::..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

ezcast ürünleri destekliyor diye biliyorum, ama yüksek kalite görüntü aktarımında sorunlar olabiliyormuş. Yerinde olsam apple tv alırdım.

edit : http://www.dark.com.tr/dark-ezcast-kablosuz-hdmi-goruntu-aktarim-kiti.html

akustikelektrik tarafından 26/Şub/16 11:01 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Hocam bu dediğin şeyi apple tv haricinde yapamassın diye biliyorum.

Ar0fer tarafından 26/Şub/16 10:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Şimdi tekrardan bi kontrol ettim, mac desteği de var bahsettiğim uygulamanın. 

Ayrıca uygulama, arşivinizdeki tüm içerikleri tarıyor, hepsinin bilgilerini (fragman, resim, süre, tür, ülke vs. ) online çekerek sınıflandırıp size sunuyor. 

Uygulamayı Popcorntime ile entegre etmekte mümkün.

imza.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı

ne tesadüf ki aynı mevzuyu bende bu akşam kendi televizyonum için araştırıp kullanmıştım :) 

hocam plex media server var , windows üzerinde kurdum oldukça güzel. webos üzerinden de smart share ile izleyebiliyorum. 

plex media server mac os destekliyordu sanırım, öyle hatırlıyorum.

Onda galiba bilgisayarda mevcut bir videoyu açmak lazım. Benim yapacağım stream yayını aktarmak. Film indirmeyeceğim yani.

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    gvn666 bunu yazdı

İkinizede çok işinize yarayacak 1 tavsiyem var Elimde 2 adet apple TV var 3. jenerasyon ve 170 TL ye verebilirim tekini. Sadece macbooktan değil iphone ipad vs herşeyi aktarabilirsini TV ye bende macbook pro ve LG kullanıyorum tavsiyedir.

sorularınız varsa beklerim.

Zaten Apple TV Allah'ın emri, maksat suya sabuna dokunmadan yapmak.

‎‎‎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı

ezcast ürünleri destekliyor diye biliyorum, ama yüksek kalite görüntü aktarımında sorunlar olabiliyormuş. Yerinde olsam apple tv alırdım.

edit : http://www.dark.com.tr/dark-ezcast-kablosuz-hdmi-goruntu-aktarim-kiti.html

Direkt aktarmayı soruyorum.

Direkt televizyondan açsak bilgisayara gerek kalmayacak. 

MkVod diye bir uygulama varmış, televizyona yüklüyorsun USB'den ama pek anlamadım.

‎‎‎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

İlla ki işe yarar: http://apple.stackexchange.com/questions/335/how-can-i-make-my-mac-a-dlna-server-and-or-client

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Konu LG webos olunca her seçenek iptal oluyor. 

Yoksa AirServer (.com) iş görürdü.

‎‎‎
Toplam Hit: 1064 Toplam Mesaj: 11
mac os webos web os os x miracast intel widi wireless display