folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlı Nın Son Dönemi, Cumhuriyetin İlk Yıllarını Konu Alan Kitaplar ? Önerileriniz?

Osmanlı Nın Son Dönemi, Cumhuriyetin İlk Yıllarını Konu Alan Kitaplar ? Önerileriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

Öncelikle forumda arattım bir-iki kitap buldum ama belki gözden kaçırdıklarım da vardır diye bu konuyu açtım. Yazarın görüşü önemli değil, fakat bahsettiği konuya kendi fikirleriyle ilgili yorum yapmadan yazmış olmasını istiyorum. Tarafsız bir şekilde sadece dönemden bahsetsin olayları anlatsın. Ders kitabından öte akıcı bir üslupla olursa da çok iyi olur.

Mesela Soner Yalçın dan Teşkilat ın iki silahşörünü okumuştum ve genel anlamda beğenmiştim, özellikle Dede Yakup Cemil den bahsederken o dönemi anlatmış güzel bir şekilde. Bu tarz kitaplar da olabilir.

Sizlerin de okuduğu, önerebileceği kitaplar vardır diye umuyorum o kadar yazılar yazılıyor :) 

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozAnkaraguclu
    ozAnkaraguclu's avatar
    Erkek
    Fahir ARMAOĞLU'nun 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi kitabı var 1. Dünya Savaşından başlıyo galiba. İşine yararsa oku. Ama biraz kalın bi kitaptır :)

"Milliyetin en belirgin niteliklerinden biri dildir. Türk milletindenim diyen insan her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz. " Mustafa Kemal ATATÜRK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TESKILAT
    TESKILAT's avatar
    Erkek

ABDÜLHAMİTİN KURTLARLA DANSI

"benim evlatlarım kanatsız yeryüzü melekleridir"SHT
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    tarihin arka odasına bağlamışınız gene :)

Ayrıca çok şekersin :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanliay
    kanliay's avatar
    Erkek

HEDEFTEKİ SULTAN 2.ABDÜLHAMİT-DR VAHİT ÇABUK

SÜRGÜNDE 3 ÖLÜM-EMİR ŞEKİP ARSLAN

VAHDETTİN'DEN MUSTAFA KEMAL'E-İLHAN BARDAKÇI

ÜLKEYE ADANMIŞ BİR YAŞAM(1)MUSTAFA KEMAL VE KURTULUŞ SAVAŞI-METİN AYDOĞAN

ÜLKEYE ADANMIŞ BİR YAŞAM(2)ATATÜRK VE ÜRK DEVRİMİ-METİN AYDOĞAN

TÜRKİYE ÜZERİNE NOTLAR-METİN AYDOĞAN

ENVER PAŞA(NUTUKLARI,MAKALELERİ,BAZI BEYANNAME VE MEKTUPLARI)-DR YUSUF GEDİKLİ

ENVER PAŞA VE SARIKAMIŞ HAREKATI-ZİYA NUR AKSUN

ALÇITEPEDEN ANAFARTALARA ÇANAKKALE MUHAREBELERİ-TUNCAY YILMAZER

DEVLET KAVGASI -İSMET BOZDAĞ

iyi okumalar hocam

Gemiler mi batacak??O zaman batsın!!!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

Hocam çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı, yazdıklarınzı araştırayım kafama uyanları alırım :)

Ders kitabı gibi şu tarihde bu oldu bu trihde bu oldudan öte olaylarla, yaşamlarla anlatılması daha iyi oluyor, tarihin bana göre; sıkmıyor okurken. Roman okuyormuş gibi ama baya faydalanıyorsun :)

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Reha Çamuroğlu - Son Yeniçeri
Toplam Hit: 1227 Toplam Mesaj: 7