folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder OSYM Ek Tercihlerde Ücreti Yatıramıyorum

OSYM Ek Tercihlerde Ücreti Yatıramıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Sabahdan beri banka önlerinde geziyorum kimsenin bi bilgisi yok.arkadaslar universtide ek tercihi yaptiricam da 15 tl para yatirmam lazim hic bir bankaya yatiramiyorum...  kredi karti lyle ode diyorum basvuru kaydi yok. Ne yapmam lazim okula gidip kayitmi actiricam sonra mi.para yatacak

Mod not. Basligin acik olmasina ve etiketlere dikkat edelim, gerekli olmadiginda konu gizlemekten kacinalim.

Break Dance Bboy MaxeL
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

ÖSYM tarafından Ek yerleştirme için tercih tahsil edilecek ücret 15,00 TL olarak belirlendi.Ayrıca yapılan açılamada,Tercih işleminden önce bu ücretin yatırılmış olması gerekmektedir denildi.

ÖSYM EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

T.C. Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı

T. Halk Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı
    Akbank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı

Deniz Bank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Tüm PTT İş Yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

* Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti (15,00 TL) alınır.

ÖSYM Ek Tercih Ücreti Kredi Kartı ile Ödemek için Tıklayınız

**Yerleştirme ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

Bankalarda surunuyom  nese..

Break Dance Bboy MaxeL
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Ak bank dan yapılıyor atm olarak. Ayrıca pm atıldı. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

önce tercih yap daha sonra ödeme yapıyorsun. sistem şimdi normal

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

ÖSYM tarafından Ek yerleştirme için tercih tahsil edilecek ücret 15,00 TL olarak belirlendi.Ayrıca yapılan açılamada,Tercih işleminden önce bu ücretin yatırılmış olması gerekmektedir denildi.

ÖSYM EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

T.C. Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığı

T. Halk Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı
    Akbank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Türk Ekonomi Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı

Deniz Bank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Tüm PTT İş Yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

* Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti (15,00 TL) alınır.

ÖSYM Ek Tercih Ücreti Kredi Kartı ile Ödemek için Tıklayınız

**Yerleştirme ücreti ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

bilip bilmeden sağdan soldan kpyala yapıştır ile insanları yanlış yönlendirme. Önce tercih işlemi yapılıyor daha sonra ödeme işlemi yapılıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Ek tercih işinden anlayan arkadaşlar konu altına yazabilir mi? Birbirimize yardımcı olmuş oluruz ben bildiklerimi yazayım. 

- Ek tercihte önce tercih yapılıp sonra ödeme yapılır. 

- Ödemeyi Ak Bank veya zıraat mobil bankacılık ile yatırabilirsiniz ayrıca ödeme bölümü var ösym sitesinde oradan kredi kartıyla falanda ödenebilir .

- Tercih yapacak kişi sıralama değil üninin son yerleştirme puanına bakması lazım. 

- Özel koşullar yazıyor kılavuzda buna dikkat edilmeli. 

Bildiklerim bunlar bende bi' soru sorayım. 

200 puan alan öğrenci 210-220 puan ile alan yerleri yazıp boşta kalma olasılığı nedir ? 

Üniye yerleşen arkadaşlar geçen sene alınan puana  göre aynı puanla mı yerleştiler ? ( Örn: Pamukkale üni x bölümüne yerleşen öğrenci 200 puanla yerleşmiş olsun geçen sene aynı puanla yerleşebilir miydi kaç puan üstü yada altıyla yerleşti )

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Hocam burda hiç kimse 210 puan olan yere 200 puanlı kişinin yerleşip yerleşemeyeceğini bilemez. Neden dersen: aynı yeri yüksek puanlı kişiler tercih eder sen ortada kalırsın ancak senden düşük kişiler tercih eder sen girersin onlar ortada kalır. Aşağı yukarı +-5 puan olabilir belki ama 10 puanı şansa bırakmak lazım. Ancak 1. Tercihe yazmanda önemli. Mesela sen 1. Tercihe yazdın 200 puanın var birisi 10. Tercihe yazdı 205 puanı var. Bu durumda sen gidersin. Puan araşığı bu kadar olmayabilir belki ama tercih sırası çok önemli.

Senin yapacağın şey; öncelikle puanından en fazla 10 puan fazla olan yerleri 1,2,3 Şoray'a yaz diğerlerini yani puanınla eşit olanları ve puanından az olan yerleri alt sıralara yaz. En sona da kesin gelecek yeri yaz açıkta kalmazsın. Kalırsan da zaten bu Allah'ın bi işaretidir git ticaret yap :)

Toplam Hit: 1688 Toplam Mesaj: 8
osym universite ek tercih