Outlook Sorunum ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Kullandığım Outlookta mailime mail geliyor lakin ben mail atamıyorum.. 

Böyle bir hata veriyor.. 

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/3821.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

Port degişikligini yaptın mı ?

Açıklama Aşagıda.

25. PORTUN KAPATILMASIYLA İLGİLİ DUYURU

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) önderliğinde,  erişim ve yer sağlayıcı firmalar ile bitlikte, internet kullanıcılarına ait kaynakları suiistimal eden konulardan olan, istem dışı elektronik postaların (SPAM) etkileri ve nasıl engellenebilmesine yönelik çalışmalar hakkında 20 Şubat 2009'da bir toplantı yapıldı. TTNET ile istekli tarafların işbirliği halinde, makul sayıda bir abone grubu için 25 numaralı portun kullanıma kapatılması ve yerine 587 numaralı portun kullanılması suretiyle bir pilot uygulama gerçekleştirilmesi karara bağlanmıştı. 

Yurt genelindeki internet abonelerinin tamamına yakinini temsil eden ADSL internet abonelerinden dinamik IP kullananları kapsayan çözüm modeli taslağı istem dışı elektronik postalarla (SPAM) mücadeleye yönelik olarak e-posta haberleşmesinin 25. Portun kapatılarak 587. Port üzerinden yapılması hususlarında pilot uygulama yapılmıştır. Pilot uygulamaya ait sonuç rapora göre, 200.000 abone için TTnet'in 25.port kapatma çalışması günlük 200.000 ve aylık 6 milyon spam'in engellenmesini sağlamıştır. Ayrıca aynı dönemde 25.portun kapatılması nedeniyle gelen şikayet sayısının da önemli miktarda olmadığı raporlandı.

BTK yetkilileri, pilot çalışmanın başarılı olduğunu ve bu nedenle uygulamanın toplam 81 ile yaygınlaştırılmasının uygun olacağına karar verdiler.

Buna göre, uygulama 3 fazda yapılacak, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin 25. portları da her üç fazda parça parça kapatılacak.

Birinci fazın 15 Haziran, 2.cisinin 5 temmuz ve üçüncü fazın da 25 temmuzda başlayacaktır.

Bu bağlamda  15 Haziran 2009 tarihi itibariyle, e-posta gönderiminde kullanılan 25. Portun kapatılarak, yerine 587. Portun açılacağını ve bu sebeple gerekli ayarların yapılması, aksi takdirde e-posta göndermede sorun yaşanabileceğinin önemle TURKTICARET.Net müşterilerine ve tüm internet kullanıcılarına duyururuz.

Mail göndermede sorun yaşıyorsanız bu yapılan port değişikliğinden kaynaklı olabilir.

Outlook'larınızda 587. porta geçiş ayarları için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

Outlook 2003 587.port geçiş ayarları için tıklayınız
    Outlook 2007 587.port geçiş ayarları için tıklayınız
    Outlook Express 587.post geçiş ayarları için tıklayınız

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dreamtn
    Dreamtn's avatar
    Erkek

Aynen dediğini yaptım böyle bir hata çıktı şimdide..

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/4375.jpg

Toplam Hit: 1268 Toplam Mesaj: 3