Özel Sektörde Lisans Mezunu Olma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

ön lisans mezunu olarak özel sektörde çalışırken açıktanda işletme iktisat bitirenler diploma sahibi olupta iş yerinde be gibi etkisi oluyor ? Yani çalışırken mezun olduk sonunda gidip müdüre benim 4 yıllık diplomam var şimdi beni beyaz yaka yapmanızı ücret artışı  istiyorum yada tazminatımı verin çıkıyım işten gibi bir hak var mı? 10 sene önce bir çok abi seviyesindeki çalışanlar böyle yapmıştı ordan aklımda kalmış. Yasal olarak veya bir deneyimi olan bilgilendirebilirmi ? Teşekkürler.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

diyelim işyeri sahibisin, 2 yıllık mezunu birini işe aldın. x tl den çalıştırıyosun. sonra adam geldi dedi ki sana "abi ben dört yıllık işletme bitirdim açıktan hadi bana zam yap" . yapar mıydın ? :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

iş hayatına atıldıktan sonra maaşına etki eden diplomadan öte tecrübe. İş hayatına başlamadan önce diplomanın etkisi oluyor veya bankacılık-yönetim gibi alanlarda lisans üzerine yaptığın masterlar etkili olabiliyor. Ancak teknik alanlarda işe başladıysan bundan sonra bakacakarı şey tecrübe daha çok.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çalıştığın yer için pek bir önem arz etmez. ama başka bir firmaya gideceğiniz zaman çalıştığınız işteki tecrübeyle beraber lisans diplomanızla başka bir firmada daha iyi şartlarda iş bulabilirsiniz.

yada yaptığınız işten memnun değilseniz, lisans mezunu olarak devlet kadrolarında iş bakabilirsiniz. nitekim memurlukta lisans ve önlisans diplomaları maaşta etki gösteriyor.

Sadelik demek güzellik demektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

ne alanda çalışıyorsun bilmiyorum ama uni okumak yerine ingilizce öğrensen sanki daha çok işine yarar gibi. ingilizce öğren dediğimde harbi harbi konuşmaktan bahsediyorum. az ingilizce bilmenin hiçbir faydası yok.

herkes yazmış zaten tecrübe diye. birde bunun yanında ne işler yaptığını göstermekte önemli. x y z projelerini hazırladım şirkete a b c katkısı oldu gibi.

edit: görüşmelere giderken hep sayısal veriler kullanın. 

x işi yaptım süper oldu gibi değilde, x işi yaptım 25 kişi kullandı ayda 45dk zamandan tasaruf sağlandı bunun sayesinde. gibi

Ekerci tarafından 14/Kas/19 11:49 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bulunduğun yerde değil, bir sonraki yerde belki..

Toplam Hit: 1200 Toplam Mesaj: 6
özel sektör lisans diploma