folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Özel Üniversite Hakkında Sorular ??

Özel Üniversite Hakkında Sorular ??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altaier
    Altaier's avatar
    Erkek

Hocalar öncelikle merhabalar

Malum tercih dönemı , Puanlarda bı dusuk geldi bu sene o yuzdn ozel üniversite tercihini düşünüyorum

Bi kac soru var aklıma takılan cevap alabılırsem ne mutlu bana :)

Özel üniversitelerde hazırlık sınıfı var mı? Hazırlık sınıfı okumak zorunlu mu ?

Özel üniversitelerde alttan ders kalınca yaz okulunda ek ücret ödüyormuyuz ? yani bilgili olan abılerımız , kardeslerimiz varsa bı aydınlatırlarsa sevinirim . 

Saygılarımla :)

Karakterli insanların ruhu yaralarla doludur ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Özel üniversitelerde hazırlık sınıfı var mı? Hazırlık sınıfı okumak zorunlu mu ? Hazırlık sınıfı olan bölüm seçersen evet. Örnek tamemen ingilizce eğitim veren bir bölümde ingilizce seviyen yetersizse evet zorunlu.

Özel üniversitelerde alttan ders kalınca yaz okulunda ek ücret ödüyormuyuz ? Yaz okulunu her okul açmaz. Yaz okulu açılırsada her ders açılmaz şans işi biraz. Fekat senin okulunda yaz okulu açıldı ve kaldığın ders açıldı ozaman ne mutlu sana dersin kredisi x o yıl belirlenen kredi başına ücreti öpe öpe ödüyorsun adı üstünde yaz okulu dönem bitmiş senin paralar gömülmüş çoktan yenisi lazım :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Özel üniversitelerde hazırlık sınıfı var mı? Hazırlık sınıfı okumak zorunlu mu ? - değil zorunlu değilse tabi türkçe bölüm okursan değil

Özel üniversitelerde alttan ders kalınca yaz okulunda ek ücret ödüyormuyuz ? ödüyon kredi başı 450 tl fln bi ders 4-5 kredi olsa hesapla

Saygılarımla :)

"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek

Evet hazırlık sınıfı var ve o da size normal bölümdeki bir senenin ücretine eşit olarak tahsil ediliyor. Yani okulunuzun 1 senesi 30 milyar ise hazırlıkta 30 milyar.

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

30milyarı bana ver 

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Eğer kendini kanıtlamış özellerden değilse git oku bol bol pelinsuya atla gel hocam. Başka birşey de bekleme.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

okulun eğitim dili ingilizce ise aynı şekilde bölümünde (ki özel okulların eğitim dili ingilizcedir değilse zaten o okul değildir benim gözümde yıl olmuş 2015)

hazırlık sınıfı zorunludur okul açıldığında proficiency sınavını geçebiliyorsan direk 1. sınıfa başlarsın diyelim 1. sınıfa başladın proficiency sınavını geçmene rağmen lecturer ingilizceni sorunlu eksik bulursa geri yollar hazırlık sınıfına aynı şekilde hazırlık içinde 1 yıllık okul ücretini ödersin yine ayrıca hazırlığında yaz okulu var onunda ekstra ücreti var

yaz okulu ücretli olmazmı hiç tabikide ücretli lisans için saati 700 lira gerisini sen hesap et işte

valla nerdeymiş o 4-5 kredi 450 tl bizde gidelim amk

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Genel de okursun 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1378 Toplam Mesaj: 8
eğitim üniversite