folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Pakistan"Da 18 Ekim Atatürk Günü

Pakistan"Da 18 Ekim Atatürk Günü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

18 kasım Pakistanda KEMAL günü: Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm haberi alındığında, o dönem Hint Müslümanlar
    Birliği Başkanı, daha sonra Pakistan'ın kurucusu olan Muhammed Ali Cinnah, bir hafta sonra bütün camilerde bu hazin olayın anılmasını ve Türkiye'nin yaşaması için dua edilmesini istemiş. O gün, işte bugün.

dün bi sitede gördüm bu yazıyı

dikkatimi çekti

kktc yi tanıma girişiminde bulunan ilk ülke de pakistandı sanırım

bize bu muhabbetlerinin kaynağı nedir bilen varsa bana da söylesin, lütfen...

Bu niymiş la?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Tarihe merakli arkadaslar bilirlerki ,Pakistan yakin tarihte hep Turkiye'nin yaninda yer almistir...Kibris cikarmasinda bile ,amerika filolari akdenize indiriyorum diye Turkiyeyi tehdit ettiginde ,bize tek destek Pakistandan gelmistir...o zaman adamlar "butun ordum ,ucagim,topum tufegim Turk ordusunun emrindedir" diye resmi aciklama yapmistir...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    bunun yanında, Pakistan kurtulus savasında anadoluya buyuk yardımlar yapmıstır. azeriler ile birlikte yolladıkları yuklu miktarda para yardımıda bunun icindedir. cıkar gozetmeksizin herzaman yanımızda yer almıs bu devlete ve halkına nekadar tesekkur etsek azdır. devlet olarak abd kopegi olundugundan bush istedi diye pakistana "demokrasi"? cagrısı yapsakta (bizde oldugu gibi, "demokrasi"?) bilsinlerki biz halk olarak onların herzaman yanlarındayız.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

istiklal harbinde pakistanlı annelerimizin bileziklerini satıp bize yardım ettiğinide unutmayız !!!

hem müslüman hem kardeş ülke. hep diyorum ya türk devletleri birleşse dünyaya kafa tutar zamanla. 

Kökten devrimci Radikal Hack nerede o günler...Ben bir şeyler diyorum ; ama siz görmüyorsunuz. Çünkü rutin egzersiz yapıyor ; yazıp yazıp siliyorum. Tıpkı sizler gibi arkadaşlar ; tıpkı sizler gibi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

halkın %80 i dünyada en çok türk halkını sevdiklerini sölemiş, kardeş bir millettir.kırbısıda ilk onlar tanımıştırr fakat

ambargolara dayanamayınca bunlardan cayılmıştır die biliorum. bide dkn'nin bahsettiği para o günün parasıyla

600.000 lira imiş. kurulduğu 47 yılından beri gerçek dostumuz diyebileceğimiz tek ülkedir belkide. ayrıca türkiye

71 yılında bölünme yaşayan pakistan için doğu pakistan ve batı paksitan arasında ara buluculuk yapmaya çalışmış fakat

başarılı olamamıştı rsonuçta doğu pakistan "bangladeş" olarak bağımsız bir devlet haline gelmiştir.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    müslüman ülkelerin birbiriyle dayanışması çok güzel bişey inşallah devamı gelir

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Türk halkının küllerinden tekrar doğduğu kurtuluş savaşı,İngiliz,Fransız ve diğer ülkelerin sömürgeleri olan ülkelere umut verdi.Ve Türkiye'yi bi kahraman olarak görmeye ve desteklemeye başladılar.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tatarramazan
    tatarramazan's avatar
    Erkek

Pakistan bayrağı, Türk bayrağına benziyor. Ama bu, Pakistan'ın yeni 1000 Rupisine Türk bayrağı basmak için yeterli değil. Türkiye'yi çok seven ve İstanbul hatıralarını

anlatan Bakan Tarık Azim, işin özünü şöyle anlatıyor: "Bazı paraların şeklini değiştirmek istedik. Beş bin ve bin Rupi'nin rengi ve ölçüsü değişecekti. Yeni tasarımlar,

Kabineye geldi. Beğendik. O taslaklar özel bir kağıda çalışılmıştı. Daha sonra, paralar basıldı ve piyasaya sürüldü. O da ne? İnanılmaz bir şey oldu, baskı başka kağıda

yapılınca renk değişmiş. Ve, 1000 Rupi'de, Pakistan bayrağı gitmiş yerine resmen kırmızı zemin üzerine beyaz ay yıldızlı bir Türk bayrağı gelmiş. Şikayetler oluşmaya

başladı. Ve şikayetler arttı. Biz de, yanlışlıkla olan olayı açıkladık. Bu bayrağın aslında Türk bayrağı olduğunu belirttik..Sonra, garip bir şekilde vatandaşlar şikayetten

vazgeçti. Hatta, ' Biz, Türk bayraklı yeni para istiyoruz' diyenler arttı."

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/dunya/7767289.asp?gid=180&sz=63835 

Bu niymiş la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    Çok güzel yazılar var bu topic de .. Bence de Müslüman Türk üLkelerle kardeş kardeşe olmalıyız ( Bknz : Türkün Türkten Başka Dostu Yoktur ) .. Yoksa Push(t) yanlıları daha kötü yapıcaklar .. 

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Çok güzel yazılar var bu topic de .. Bence de Müslüman Türk üLkelerle kardeş kardeşe olmalıyız ( Bknz : Türkün Türkten Başka Dostu Yoktur ) .. Yoksa Push(t) yanlıları daha kötü yapıcaklar .. 

Edit : Pardon yanlılşlıkla oldu sayfa grüntülenemior dedi snra bu parametreye ihtiyaç vr dedi msj gitmedi sandım bidaha gnderince 2 mesaj oldu mod ark. lütfen silsin.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
Toplam Hit: 1772 Toplam Mesaj: 10