Pardus Grub Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek
    laptop ta hardisk bölüme ayırdım bi kısmına windows bi kısmında linux bi de üretici firmanın 7gb lık recorvery bölümü vardı (windows otamatik kuruluyodu) vardı pardus grub tan seçim yaparak kullanıyordum pardus kaldırırken sorun oluştu grub ekranında hata veriyo Error 22
    diye windows ve recovery part ulaşamıyorum ne yapmam gerekiyor hali hazırda pardus gitti ama açılıştaki grub ekranından kurtulamıyorum lütfen yardım edinn

Nullum crimen sine lege
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Baya geç görmüşüm yazdığını, tatildeydim..

Pardus partition'u sildiysen grub önyükleyicisi de düzgün çalışmayacaktır. Çünkü grub'un ayar dosyası olan grub.conf Pardus partition'da olduğu ve ona erişemediğ için hata verir. Eğer sadece windows kullanıyorsan, windows 98 cd'sinden boot edip, shift + F5 ile komut istemine geç,

fdisk /mbr

komutunu ver. ( eğer laptop türkçe klavyeye sahipse bu karakter . (nokta) tuşunda çıkıyor )

bilgisyarı yeniden başlat, windows kuruluysa zaten otomatik olarak o başlayacaktır. Win98 cd'si yoksa, Xp cd'si ile boot et, kurtarma konsoluna geç ve

fixmbr

komutunu yaz. Her ikisi de sorununu çözecektir. Grub'u kaldırıp kendi boot loader'ini yerleştirecektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek
    Sağ olasın çözdüm sorunu tekrar biçimlendirdim harddiski pardus linux a girişti benim için tövbe etdim mp3 çalmaz wifi tanımaz.Bu çapsızlık bende varken kod mod işylede uğraşamadım. windows a geri dönüş ilerde suse yi denemeyi düşünüyorum.

Nullum crimen sine lege
Toplam Hit: 2444 Toplam Mesaj: 3