folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Paylaşımlı-Paylaşımsız Ekran Kartı Sorunsalı..

Paylaşımlı-Paylaşımsız Ekran Kartı Sorunsalı..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek
    Sunumlarda kullanmak üzere 800-900 lira arası bir laptop almayı düşünüyordum. Bu fiyat aralıgında genelde paylaşımlı ekran kartı olan laptoplar bulunuyor sanırım. Bir makina begenmiş alıyordum. Dükkan sahibi paylaşımlı ekran kartlarıyla hiçbir şekilde oyun oynanamayacagını söyleyince, 'şimdilik kalsın' dedim :) Varmıdır aslı astarı?? 
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    kısmen vardır kısmen yoktur paylaşımlı ekran kartıyla da oynarsın ama rem den yediği için remi bok eder.yani paylaşımsız almanda fayda var :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    800-900e alıcam sunumda kullanıcam diyosun sonra oyun diyosun. ne dediğini biliyo musun?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Paylaşımlı ekran kartları RAM leri kullandığından dolayı, RAM lere aşırı yük biner. Hem oyunu açmada, hem de görüntü sürücüsünü çalıştırmada etkin olacakları için bilgisayarın oyunu çalıştırsa dahi kasacaktır.

Eğer oyun oynamak üzere alacaksan, alacağın bilgisayarın ekran kartının en azından 256 MB paylaşımsız belleği olmasına dikkat et. Piyasada 256 MB kısmı paylaşımsız toplam 1 GB ekran kartlı modeller mevcut. Oyunlarda sorun çıkarmayacaktır.

Kolay gelsin...

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    allpro bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sunumlarda kullanmak üzere 800-900 lira arası bir laptop almayı düşünüyordum. Bu fiyat aralıgında genelde paylaşımlı ekran kartı olan laptoplar bulunuyor sanırım. Bir makina begenmiş alıyordum. Dükkan sahibi paylaşımlı ekran kartlarıyla hiçbir şekilde oyun oynanamayacagını söyleyince, 'şimdilik kalsın' dedim :) Varmıdır aslı astarı?? 

128 mb paylaşımlı ekrankartım(8400m G) var crysis oynayabiliyordum (10 fps gibi bir değerde)

ama ben most wanted yada underground oynamak isteseydim çok rahat oynardım

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    800-900e alıcam sunumda kullanıcam diyosun sonra oyun diyosun. ne dediğini biliyo musun?

Emin ol farkındayım.. Neyse..

wert bunu yazdı:

128 mb paylaşımlı ekrankartım(8400m G) var crysis oynayabiliyordum (10 fps gibi bir değerde)

ama ben most wanted yada underground oynamak isteseydim çok rahat oynardım

Sorun olmaz mı yani?? Yani illa ki diger arkadaşların belirttigi gibi sorunlar olurda, dükkan sahibinin belirttigi gibi tamamen oynamama sorunundan bahsediyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

ramin 1 gbdan aşşağı olmasın...

Cok abartı oyunlar olmadığı sürece oynarsın...

Nası satıcıymış anlamadım ki, malmıdır nedir :|

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    allpro
    allpro's avatar
    Erkek
    Eyw arkadaşlar saolasınız.  2 gb ram li - paylaşımlı e.k  bir makina alalım ozaman. tekrar saolasınız.. 
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

ramin 1 gbdan aşşağı olmasın...

Cok abartı oyunlar olmadığı sürece oynarsın...

Nası satıcıymış anlamadım ki, malmıdır nedir :|

bende çok fazla dürüst diyecem ama. mallıkda diz boyu. :)

.
Toplam Hit: 1845 Toplam Mesaj: 9