Paypal Dispute Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Hocalar bir ödemem adına bi firmaya dispute çekmiştim. Dispute sonrası ödemeyi geri verdiler ama kredi kartıma gelen bir ödeme yok. Kredi kartımın bekleyen provizyon işlemlerine de bakıyorum ama orada da bi cacık yok. Ödemeyi almama rağmen paypal niye kartıma geçmiyor bu parayı?

Ben bu firmaya daha önce de dispute çekip paramı geri almıştım hiçbir sorun olmadan kredi kartıma geçmişti ödemem. Şimdi niye böyle oldu bir anlam veremedim. 

Not bölümünde bu açıklama var ama bi halt anlamadım;

Not: Hem alıcı hem de satıcı Türkiye'de olmadıkça ödemeler PayPal bakiyesi kullanılarak Türk Lirası üzerinden yapılamaz. Bu işlem için farklı bir para birimi veya kredi kartınızı kullanmanız gerekir.

eojO3Cv.png (634×593)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.paypal.com/tr/webapps/helpcenter/helphub/home/ mail ile ulaş kısa sürede dönüş yaparlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Daha dün almışsın parayı hocam hemen gelmez 3-4 iş günü sürüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    BlackApple bunu yazdı

https://www.paypal.com/tr/webapps/helpcenter/helphub/home/ mail ile ulaş kısa sürede dönüş yaparlar

Gönderdik bakalım. Telefon ile ulaşayım dedim ama hafta sonu mesaileri yokmuş.

mkyb bunu yazdı

Daha önceki geri ödemeler hemen kartım da gözüküyordu. Bu ödeme takılınca bi sorun var herhalde düşüncesine girdim o yüzden.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı
    BlackApple bunu yazdı

Gönderdik bakalım. Telefon ile ulaşayım dedim ama hafta sonu mesaileri yokmuş.

mkyb bunu yazdı

Daha önceki geri ödemeler hemen kartım da gözüküyordu. Bu ödeme takılınca bi sorun var herhalde düşüncesine girdim o yüzden.

hocam hemen görünüp görünmemesi bankan ile alakalı bir durum , paypal bankana iadesini yapar ama bankan ne zman yapar belli değil , hatta banka ile kredi kartı sağlayıcı firmaları (visa -mastercard ) arasında ki ilişkiye bile bağlı olabilir.

bizim hesaptan 103$ lık bi ücret kayboldu banka bizde değil diyor paypal bizde değil diyor , ödeme giden satıcıda da değil. kaç aydır soruşturmayı bekliyoruz.. paypal enson kredi kartı sağlayıcı firmaya sorsun banka dedi hala sorucaklar. . 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

paypalın telofon destegi var.istanbulda

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

1 hafta bekle. Acele etme.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Hocam 3-4 iş günü hatta daha fazla sürdüğü de olabiliyor.Kredi kartımı paypala hiç bağlamadım ama kredi kartına yapılan iadeler ekstrede belli oluyor diye biliyorum.

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
Toplam Hit: 1017 Toplam Mesaj: 8
paypal dispute