Paypal Hesap Sınırlandırılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek

Selamün Aleyküm mürid(e)ler,

Bundan 4-5 gün önce bir reklam şirketinden xxx paypal hesabına 18 tl'lik bir ödeme aldım ve xxx paypal hesabında bulunan 18 tl'yi aaa paypal hesabına gönderdim (aaa paypal hesabı paypal nakit karta bağlı). Ardından paypal nakit kart online işlemlere girerek para yükleme kısmından paypalı seçtim ve aaa paypal hesabında bulunan 18 tl'nin hepsini karta yükleyecektim ama yüklenecek tutarı girdim yükleye tıkladım "İşleminiz şuan gerçekleştirilemiyor lütfen daha sonra tekrar deneyin" dedi. Bende 3-5 saniye sonra yeniden denedim ve "Paypal hesabınız sınırlandırılmıştır" dedi. Sonra aaa paypal hesabına girdim ve karşıma direkt "Sınırlı Hesap Erişim Ayrıntıları" diye bir sayfa çıktı. Sayfada şöyle bir bölüm vardı:

Hesap erişimim neden sınırlandı?

Hesap erişiminiz aşağıdaki neden(ler)den dolayı sınırlanmıştır:

• 30.12.2015: Kısa bir süre önce aldığınız veya çektiğiniz para hakkında biraz daha bilgiye ihtiyacımız var.

Bu anlattığım işlemlerin hepsini yaklaşık 1.5-2 dakika arasında yaptım. Zannediyorum ki çok kısa süre içerisinde bu kadar para geçişi yaptığım için hesabım sınırlandırıldı.

Şimdi asıl soruna gelelim;

Bu kısıtlamayı kaldırmak için paypalın "Çözüm Merkezi" sayfasına gittim ve Limit incelemesi başlat bölümünde fotoğraflı kimlik, adres kanıtı, ödemeler hakkında daha fazla bilgi verin kısmı bulunuyor. 

Nüfus cüzdanının ön yüzünü gönderdim ve gördüğünüz gibi işlemde diyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Adres kanıtı kısmında elektrik  faturası istiyor ve benim üzerime hiç elektrik faturası yok. Diyeceksiniz su, internet faturası falan yolla onlarda yok. Şimdi evi biraz karıştırdım, ekim ayında kalma bi dekont buldum ama dekontun köşeleri falan kırışmış ve bildiğiniz üzere bu dekontlarda ki yazılar biraz şeffafımsı olduğundan okumak için azda olsa çaba göstermeniz gerekiyo, bi de adıma düzenlenmiş bi senet buldum geçen aydan kalma. Şimdi bunlardan birini gönderirsem kabul ederler mi ? Ederlerse hangisini yolluyum ? 

Tamam şimdi farzedelim ki adres kanıtınıda hallettik. "Ödemeler hakkında daha fazla bilgi verin" kısmındaki çöz butonuna tıkladığım zaman;

Yukarıdaki sayfa açılıyor ve ne yapacağımı anlamadım.

Hesap erişiminiz sınırlandı. 

Bu sınırlamayı nasıl kaldıracağınızı öğrenin " kısmına tıklayınca geri çözüm merkezine yönlendiriyor. Bu aşamayı nasıl geçerim ?

Paypal müşteri hizmetlerini aramadım arasam böyle böyle diye anlatsam hesabı açtırabilir miyim ?

Şimdiden teşekkürler. 

Edit: imla

Delinetci tarafından 03/Oca/16 22:38 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Hocam müşteri hizmetlerini aramani tavsiye ederim. Gerçekten yardımcı oluyorlar. Derdini güzelce anlatirsan yardımcı olurlar. Ben çok saçma bi sorunda arayinca yardımcı oluyorlar. 

Bi kere arkadaşın pc sidnen giriş yapıp ödeme yapacaktım pc de proksi programı olduğu için beni fizanda görüp sınırlandırma vermişlerdi arayıp durumu izah ettim 2 dk da hallettiler.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delinetci
    Delinetci's avatar
    Erkek

O zaman yarın arıyım. Ne olduğunu konuya yazarım. Teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

benzer şey başıma gelmişti bende ki miktar 950 tl idi...kaldı durdu öyle 180 gün sonra paypal hesap sınırlı olsada çekmene izin veriyor..6 ay sonra çekmiştim :D :D (evrak yollamak istemezsen tabii)

sancaks tarafından 03/Oca/16 22:49 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 983 Toplam Mesaj: 4
paypal hesap kısıtlaması