folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Paypal Ve Payoneer Ödeme Almak

Paypal Ve Payoneer Ödeme Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Önceden Paypal ile sorunsuz ödeme alabiliyordum. Sonra şu lisans alamama mevzusu oldu. Şİmdi paypal veya payoneer kullanmak zorundayım.Paypal lisans alamamış olsa bile ödeme almayı beceren arkadaşlar olduğunu hatırlıyorum. Size sorum şu olacak ; 

Paypal mı ? Payoneer mı ?
    Hangisini tercih etmeliyim ve hangisi daha az para tırtıklıyor?
    Hangisinden ödeme almak daha sorunsuz ?
    Ve bu iki siteninde lisansı falan yok uğraşman gerekecek diyorsanız. Nasıl  yapıcaz ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Kimse yazmamış ben paypal yok gibi düşünüp payoneer üzerinden gideyim. 

Sitede iki konu açılmış. 
    https://www.tahribat.com/forum/payoneer-benzeri-odeme-alma-yontemleri-227456
    https://www.tahribat.com/forum/payoneer-kart-181617

Yıllık 29-30 dolar bi kart ücreti varmış. Payoneer paranın nerden geldiğini falan fazlasıyla sorguluyormuş. İsrail menşeili bir firmaymış. Ekşide 11 sayfa yorum yapılmış.

"yıllık 30 dolar ücret ödemek istemiyorsanız kart almadan da banka hesaplarınıza aktarım yapabilirsiniz.

abd ve avrupadan gelen transferlerden %1 kesiyor. 
    türk banka hesaplarına aktarılan paradan da %2 komisyon alıyor."

"döviz hesabım olmasına rağmen doları tl'ye dönüştürme mecburiyeti var. tıpkı paypal gibi. ve tabii ki bu dönüştürme işleminden de kazancı var. dolayısıyla yıllık kart ücreti ödeyip parayı usd olarak çekmek çok daha mantıklı geldi."

"bir kaç ay önce bu site üzerinden 62$ ödeme almıştım. dedim bir kaç ay kalsın bakalım. bir kaç ödeme daha alırım sonra toptan çekerim. her ay $3 çekmişler. hesapta para tutunca adamlar maintenance fee adı altında çöküyorlar paraya. "

"biraz kıllar. para niye geldi, nerden geldi sorgular. kripto para işine bulaşmaz. burnundan kıl aldırmaz."

" dikkat edilmesi gereken güncel kurdan yaklaşık 10 kuruş daha düşük olarak hesaplama yapılır ve hafta içi 2-3 içinde hesabınıza paranız gönderilir. payoneer kart kullanılabilir ancak yıllık kart ücretini hesaba katmanız lazım. şifre işlemleri çok sıkıntılıdır eğer bir şifreyi 3 kere yanlış girerseniz yeni şifre için çok uğraştırıyorlar. ödeme göndermek veya almak için en az 50 dolar olmak zorunda."

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Paypal için sitede çok konu var. Herkes bişeyler yapmış ama kafa patlatmak lazım. Şuan kimin ne yaptığını idrak edecek kafada değilim. Herşeye rağmen Payoneer şuan en olabilecek şey gibi görünüyor. Her ne kadar tırtıklıyor olsa bile yapacak birşey yok.

italyan tarafından 17/Mar/19 21:31 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek

Codecanyondan ödeme almak için Payoneer kullanıyorum. Daha öncesinde yabancı müşterimden ödeme almak için kullanıştım.

Paypal Türkiye ile çalışmadığı için yurtdışına ait bir hesap alman lazım bildiğim kadarıyla. Yurtdışındaki hesabına para yatacak sende oradan çekeceksin. Yanlış biliyor olabilirim.

Payoneer Kartın yoksa banka hesabına para aktaracaksan TL'ye çeviriyor. Payoneer kartın varsada USD yada EURO hesabına yatıyor. İstediğin atmden çekebiliyorsun.

Paypal için geçen sene almanyadaki arkadaşın adına hesap açtık. Adresde almanya gözüküyordu. 300 dolarlık bir ödeme aldık. Parayı çekerken kimlik onayı istedi. Arkadaşta kimliği vermeyince şuan hesapta 300 dolar yatıyor.

Paypal riskine girmektense Payoneer kullanmanı öneririm. Parayı hesabına çekeceksen 3 gün içinde gönderiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Dün şöyle birşeye rastlamıştım. Belki bu da işe yarayabilir. 

https://flutterwave.com/pricing/ 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Ben ebay alışverişinde isim-soyisim ve adresi tamamen salladığım Türkmenistan paypal üzerinden açtığım hesabı kullanıyorum. Türk kredi kartını kabul ediyor ama iş para çekmeye gelince Paypal olayı sıkı tutuyor. Riske girmeye değmez bence de

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    h0rtl4kk bunu yazdı

Codecanyondan ödeme almak için Payoneer kullanıyorum. Daha öncesinde yabancı müşterimden ödeme almak için kullanıştım.

Paypal Türkiye ile çalışmadığı için yurtdışına ait bir hesap alman lazım bildiğim kadarıyla. Yurtdışındaki hesabına para yatacak sende oradan çekeceksin. Yanlış biliyor olabilirim.

Payoneer Kartın yoksa banka hesabına para aktaracaksan TL'ye çeviriyor. Payoneer kartın varsada USD yada EURO hesabına yatıyor. İstediğin atmden çekebiliyorsun.

Paypal için geçen sene almanyadaki arkadaşın adına hesap açtık. Adresde almanya gözüküyordu. 300 dolarlık bir ödeme aldık. Parayı çekerken kimlik onayı istedi. Arkadaşta kimliği vermeyince şuan hesapta 300 dolar yatıyor.

Paypal riskine girmektense Payoneer kullanmanı öneririm. Parayı hesabına çekeceksen 3 gün içinde gönderiyor.

AYlık olarak güzel bir gelir varsa o zaman payoneer kart alıp , yıllık 30 dolar ödemek mantıklı değil mi? USD-TR kur çevirisinden tokatlanma olayıda böylece azalır. Direk kaç dolarsa o kadar çekilir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    h0rtl4kk bunu yazdı

AYlık olarak güzel bir gelir varsa o zaman payoneer kart alıp , yıllık 30 dolar ödemek mantıklı değil mi? USD-TR kur çevirisinden tokatlanma olayıda böylece azalır. Direk kaç dolarsa o kadar çekilir. 

Sabit gelir varsa kart çıkartman mantıklı olur 30 dolar verilir. Ama hesabı nadir kullanacaksan kart çıkartmaya gerek yok.

Edit: Atmden USD bakiyemi TL'ye dönüştürüp çekerken kesinti yapıyordu 2-3 dolar onuda belirteyim. Dolar olarak hiç almadım.

h0rtl4kk tarafından 18/Mar/19 08:17 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1069 Toplam Mesaj: 8
paypal payoneer