folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Pazar Araştırması, Yöntem, Hizmet Veren Firma

Pazar Araştırması, Yöntem, Hizmet Veren Firma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Örn: Kurye sektöründe pazar araştırması yapmak istiyoruz, firmalar, pazar payları, kurye sayıları vb. dataların olduğu bir raporu nerden nasıl elde edebiliriz.

Google böyle bir hizmeti var mı?

Bu hizmeti veren şahıs/ajans/firma var mı?

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Webrazzi'nin araştırmaları - paylaşımları oluyordu, arayıp sor istersen.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Sektörüne göre değişiyor bildiğim kadarıyla hocam. 

Örneğin finans ve bankacılık sektörü için Rasyonet, Bloomberg, Reuters gibi farklı hizmetler veren firmalar var ücretleri yüksek biraz. Baya kurumsal yerler kullanıyor. 

Kurye sektörü için bilemedim ama talebe göre butik araştırmalar yapan yerler bulabilirsiniz. 

Bazı şirket verileri gizli tutulduğu için bu verilere ulaşmak zor olabiliyor. 

Kurye sayısını resmi raporlarında vs. herhangi bir yerde paylaşmayan bir kurumun kurye sayısına ulaşmak çok zor.

Borsaya açık KAP bildirimi yapan şirketlerin datalarını raporlayan şirketler var. Burada sektör filtreleyip bu şirketlerin verilerine ulaşabilirsiniz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Sektörüne göre değişiyor bildiğim kadarıyla hocam. 

Örneğin finans ve bankacılık sektörü için Rasyonet, Bloomberg, Reuters gibi farklı hizmetler veren firmalar var ücretleri yüksek biraz. Baya kurumsal yerler kullanıyor. 

Kurye sektörü için bilemedim ama talebe göre butik araştırmalar yapan yerler bulabilirsiniz. 

Bazı şirket verileri gizli tutulduğu için bu verilere ulaşmak zor olabiliyor. 

Kurye sayısını resmi raporlarında vs. herhangi bir yerde paylaşmayan bir kurumun kurye sayısına ulaşmak çok zor.

Borsaya açık KAP bildirimi yapan şirketlerin datalarını raporlayan şirketler var. Burada sektör filtreleyip bu şirketlerin verilerine ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler, bakayım.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Webrazzi'nin araştırmaları - paylaşımları oluyordu, arayıp sor istersen.

Webrazzi, Marketing Türkiye'yi inceledim pek bişe çıkmadı ordan.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

https://audiense.com , www.marketingcharts.com umarım bu ikisi işini görür hocam.

Toplam Hit: 930 Toplam Mesaj: 6
google araştırma pazaryeri