folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc HDD‘Yi Tanımıyor

Pc HDD‘Yi Tanımıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mhs
    mhs's avatar
    Erkek

Western Digital marka My Book Premium Edition modelli HDD'mi daha öncesinde kullanabiliyordum. Tabii önceden MacOS ve Win7'de kullandım bu işletim sistemlerinde sorunsuz tanıyordu. Fakat bugün HDD'yi WinXP kurulu başka bir bilgisayarda denedim ve "Bilinmeyen Aygıt" dedi. Bir ara da tanıdı fakat 0byte olarak gösterdi kapasitesine ve içine ulaşamadım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mhs
    mhs's avatar
    Erkek

yardım edebilecek veya sorunun neden kaynaklandığını söyleyebilecek olan birileri var mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

bende de 500 gb wd harici vardı çıkardım içindeki hdd masa üstüne taktım o hepsini göörmedi paragon partition managerle gösterdim yükle kurcala derim ben

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam benim 1tb da önceleri hiç görmüyordu sonra bi yolunu buldım inşalla işine yarar...

Bilgisayarıma sag tıkla ordan yöneti sec...

acılan pencerede sol tarafrta Disk yönetimi var oraya tıkla

sonra sag tarafta bilgisayarına baglı harici ve temel hard diskerli görecen

senin hard diskin harfsel olaral isim olmamıssa

hard diskin ünstüne gelip sag tıklayım isimlendirme yapman gerekiyor...

insallah yardımcı olabilmişimdir....

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flickR
    flickR's avatar
    Erkek

arkadaşım eğer ide bi harddisk kullanıyorsan bunların jumper sorunu olur kimi zaman buda çakışma sebeplidir.eğer aynı ide kablosuna 2 harddisk yada bi harddisk ve cd sürücü  birden takıyosan bunların jumperlerini ayarlaman lazım yoksa çakışma olur biri gözükür biri gözükmez. eğer sata falan kullanıyorsan kabloyu değiştirmeyi dene.eğer jumperdan kaynaklanan birşeyse google a yaz jumper ayarları diye bi ton anlatımı var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ms dos check at olmadı formatla

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1155 Toplam Mesaj: 6