Pc Toplama Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Müridler aşağıdakilerden max 1000-1200 tl yi tahminen geçmeyecek şekilde hdd olmadan ekran (kartı değil) olmadan bi seçim yapabilir misiniz? Sağlam olsun beş altı yıl gitsin

İşlemci : Intel Xeon E5450 4 Çekirdekli Modlu 775 Pin İşlemci

Anakart : MSI, Gigabyte, Asus, Foxconn marka DDR3 775 Pin Anakartlar (İsteğe ve stoğa göre değişir-Performansları aynıdır.)

Ram : Kingston, Nanya, Crucial marka DDR3 8 GB 1333 MHZ Ram (İsteğe ve stoğa göre değişir-Performansları aynıdır.)

Ekran Kartı : MSI, Sapphire, Asus, Zotac Marka RX550, RX460, GTX1050 model Ekran Kartları. Testleri yapıldı performansları aynı (İsteğe ve stoğa göre değişir-Performansları aynıdır.)

bit de aşağıdaki pc nin fiyatı sizce ne kadar eder 1165 fiyat çekti

sadece mesaj yoluyla ulasin islemci intel xeon e 5450( 3.0 ghz 12m on bellek 4.5 ghz overclock yapılabilir)
    8gb (4 gb kingston ddr3 ve 4 gb hi level ddr3 sogutuculu 1333 mhz ram)
    anakart asus p5g41t m lx ddr3 1333mhz
    işlemci sogutucu akasa venom pico(600-3000 rpm anakart sıcaklıgına gore garantisi devam ediyor)
    ekran karti msi rx 460 2gb fethinde oc edition (vatan pc den alınalı 1 ay oldu garantisi devam ediyor)
    harddisk 500 gb seagate 7200 rpm(win 8.1 pro yuklu)
    güç kaynağı 400w everest sessiz fanlı kasa everest eagle ec337-kk3 2 yan kapakta 1 on kisimda 1 de arkada ve 1 tane ustte guc kaynağında olmak uzere 5 adet fan bolumu onde sessiz calisan 12cm tx fan yanda 12cm frisby ve arkada 8cm akasa sessiz egzoz fan bulunmaktadir.fanlarin tamami coklayicilarla anakarta baglanmistir bu yuzden sistem oldukca sessiz calismaktadir(vatan pc den 1 ay once guc kaynagiyla alindi ikisininde garantisi devam etmektedir.)
    asus n10 wifi alici 150mbit( garantisi devam etmektedir) kasanin fiyati  kasa topluca satiliktir parca satisi yoktur urun oldukca sessiz calismaktadir islemci ve ekran kartina overclock yapilmamistir. gta 5 bt1 gibi oyunlarda high ayarlarda 40 fps altina dusmez donma kasma olmaz internetten e5450 rx 460 videolari izlenebilir
    pazarlik olur
    sadece mesaj atin telefon bana ait degildir.fiyati dusurdum.

3Dxsolid tarafından 06/Ağu/17 19:21 tarihinde düzenlenmiştir

Hayırlısı...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Ürün Tipi

Ürün İsmi

Adet

Birim Fiyatı

İşlemci

AMD A10 7860K X4 3.6GHz 4MB 28nm FM2

1

339,84 TL + KDV

Anakart

GIGABYTE F2A68HM-DS2 DDR3 2133MHz VGA FM2+

1

151,51 TL + KDV

Bellek (Ram)

Corsair 8GB DDR4 2400MHz CMK8GX4M1A2400C14R

1

272,58 TL + KDV

Kasa

Aerocool AE-GT-500 Black Edition 500W Siyah

1

205,32 TL + KDV

Ara Toplam :

969,25 TL

KDV Toplamı :

174,47 TL

Genel Toplam :

1.143,72 TL

Havale/EFT ile :

1.109,41 TL

Kredi Kartı Tek Çekim ile :

1.120,85 TL

* Bu belge 06.08.2017 19:33:02 tarihinde www.ebrarbilgisayar.com üzerinde oluşturulmuştur.
    * Yukarıda listelenen ürünlerin fiyatları ve stok durumları zamanla değişiklik gösterebilir. Lütfen sipariş vermeden önce tekrar kontrol ediniz.
    * USD: 3,54 TL , EUR: 4,1 TL, GBP: 1 TL

yeni sistemler varken neden eski sistemlere yöneldiğinizi anlayamadım ? acaba düşük bütçeden dolayı mı ?

KotomineKirei tarafından 06/Ağu/17 19:42 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Ürün Tipi

Ürün İsmi

Adet

Birim Fiyatı

İşlemci

AMD A10 7860K X4 3.6GHz 4MB 28nm FM2

1

339,84 TL + KDV

Anakart

GIGABYTE F2A68HM-DS2 DDR3 2133MHz VGA FM2+

1

151,51 TL + KDV

Bellek (Ram)

Corsair 8GB DDR4 2400MHz CMK8GX4M1A2400C14R

1

272,58 TL + KDV

Kasa

Aerocool AE-GT-500 Black Edition 500W Siyah

1

205,32 TL + KDV

Ara Toplam :

969,25 TL

KDV Toplamı :

174,47 TL

Genel Toplam :

1.143,72 TL

Havale/EFT ile :

1.109,41 TL

Kredi Kartı Tek Çekim ile :

1.120,85 TL

* Bu belge 06.08.2017 19:33:02 tarihinde www.ebrarbilgisayar.com üzerinde oluşturulmuştur.
    * Yukarıda listelenen ürünlerin fiyatları ve stok durumları zamanla değişiklik gösterebilir. Lütfen sipariş vermeden önce tekrar kontrol ediniz.
    * USD: 3,54 TL , EUR: 4,1 TL, GBP: 1 TL

yeni sistemler varken neden eski sistemlere yöneldiğinizi anlayamadım ? acaba düşük bütçeden dolayı mı ?

Şimdi bu yeni oluşturduğunuz sistemle benim paylaştığım sistem arasında performans farkı var mı? Yani hız ve render olarak. (Not biraz ekonomik )

Hayırlısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

hocam server işlemcilerini evde kullanacağım demişsiniz, üstüne 5-6 yıl gitsin demişsiniz. Yanlış değilsem 2010 - 2011 yıllarına ait işlemciler bunlar zaten devri geçmiş miyadı dolmuş bana göre. size önerdiğim işlemciler çok çok iyi işlemciler diyemem tabiki de sonuçta verdiğiniz bütçe sınırlamasına göre performans üst düzey onu belirteyim. amd işlemci olanı seçerseniz ekran kartına ihtiyacınız yok, dahili ekran kartı ile çoğu oyunu oynarsınız merak etmeyin. tekli çekirdek performansı da bildiğim kadarı ile e5450'den iyi (şu an araştırıp bakmadım net sonuç rakam veremiyorum). diğer intel sistemde ise ekran kartı ihtiyacınız olacak onu da ikinci elde halledebilirsiniz 250-300 liralara. ya da bir adet r7 250 alıp devam edebilirsiniz ya da gtx 750ti falan. 

yorumunuzda render performansı demişsiniz. adamlar bu işler için 6-7k bütçeyi gözden çıkarıyor. eğer bu düşük bütçelerle render işleri kolay olsa idi etraf şu an olandan daha fazla youtube ya da twitch yayıncıları dolardı. Yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltecektir ama bir kere o fiyatlara eski sistemler almanızı düşünmenizi istemem şahsen. 

youtube açın ve yazdığım işlemcilerin performanslarına bakın. net fikriniz oluşur.

edit : evde kullanacağım dememişsniz ben nerden uydurdum çıkardım bilmiyorum :)

KotomineKirei tarafından 06/Ağu/17 19:55 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

up

Hayırlısı...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

"Sağlam olsun beş altı yıl gitsin"

Bunu derken ne demek istediğini anlamadım. Ne amaçala kullanacaksın ki sağlam olsun 5-6 yıl gitsin diyorsun.

Eğer 5-6 yıl çalışsın diyorsan evet 5-6 yıl çalışır bu pc.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Bunu derken ne demek istediğini anlamadım. Ne amaçala kullanacaksın ki sağlam olsun 5-6 yıl gitsin diyorsun.

Teknoloji olarak 5 6 yıl güncel kalsın

Hayırlısı...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

o zaman günümüzün güncel sistemlerini tercih etmelisiniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

1200tl ye dediğin şey imkansız. Şu an en üst donanımları alsan bile 5-6 yıl sonra yetmemeye başlayacak.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

arkadaşlar öyleyse bana 1200 tl yi bulmayacak şekilde bi sistem önerin 8 gb ram ve 1 gb bağımsız ekran kartı olan. Bi akrabama alacağım.

Hayırlısı...
Toplam Hit: 953 Toplam Mesaj: 10
pc seçim toplama