folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder PC Toplamak İçin Yardım

PC Toplamak İçin Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Üstadlar merhabalar. elimdeki thinkpadi bugün itibari ile sattım. eve masaüstü bilgisayar almak istiyorum açıkcası. eskiden bu işler kolaydı şimdi birçok alternatif var anlayan üstadlardan yardım bekliyorum. 

1-) bütçem 4.500 ila 7.000 tl arası illa 7000 zorlamaya gerek yok. altınıda zorlamya gerek yok 200-300 de koyulabilir üstüne

2-) klavye mouse istemiyorum. sadece monitör ve kasa.

3-) ürünleri parça parça alıp kendim pc yi toplayabilirim.

4-) alacak yerler arasında neresi var ? itopya teknobiyotik gibi yerler çıkmış ne kada güvenilir ? garanti konusunda sıkıntı yaşar mıyım parça olarak garantiye kendi yerlerine gönderme olayım varmı ? mesela işlemciyi amd nin yetkili servisine ?

5-) ne iş yapıyorum. temel olarak yazılım yapıyorum. visual studio, android studio kullanıyorum. oyun derseniz bi diablo 3 vs oynuyorum fakat yinede oyun oynamak istiyorum. özellikle şu half life alyx vr olarak oynamayı istiyorum. bunun dışında eşim grafk tasarımcı kendisi ilistrator vb. çalışıyor ama ufaktan 3d çizime başladı cinema 4d ve after effect üstüne çalışıyor. 

6-) hdd ye ihtiyacım yok ssd yeterlidir.

7-)monitör 24 inc düşünüyorum ama sizin fikirlerinize de değer veriyorum.

bunlar benim diyeceklerim önceden kigston ram alırdık kafamız rahattı şimdi 50 tane şey var. en tuhafıda 1660 ti ekran kartı mesela 192 bit 6 gb ama 20 tane aynı ekran kartı var kağıt üstünde aynı özelliklere sahip örnek 1000 tl den 4000 e kadar gidiyor inanın anlamıyorum aynı şey ramler içinde geçerli. ramlerde dual single falan çıkmış. açıklamalı olarak yazarsanız gerçekten çok sevinirim. herkesin eline koluna sağlık şimdiden.

furkiak tarafından 18/Haz/20 00:42 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

https://hizliresim.com/lrfyqJ

söyle herkese tavsiye edilen bir sistem topladım. Ssd öylesine koydum unutmamak için başka ssd ye bakılabilir.

Genel hatları ile

Ryzen 3600x işlemci

B450M-Pro Anakart

GTX 1660 super oc ekran kartı

16gb 3600mhz cl15 ram 

Powersuply 750watt

şeklinde birşey yapmaya çalıştım. Şuan final sınavına bakıyorum mesajım kalsın ben up yapalım gene bu önerilere.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

pm attım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

Üstadlar merhabalar. elimdeki thinkpadi bugün itibari ile sattım. eve masaüstü bilgisayar almak istiyorum açıkcası. eskiden bu işler kolaydı şimdi birçok alternatif var anlayan üstadlardan yardım bekliyorum. 

1-) bütçem 4.500 ila 7.000 tl arası illa 7000 zorlamaya gerek yok. altınıda zorlamya gerek yok 200-300 de koyulabilir üstüne

2-) klavye mouse istemiyorum. sadece monitör ve kasa.

3-) ürünleri parça parça alıp kendim pc yi toplayabilirim.

4-) alacak yerler arasında neresi var ? itopya teknobiyotik gibi yerler çıkmış ne kada güvenilir ? garanti konusunda sıkıntı yaşar mıyım parça olarak garantiye kendi yerlerine gönderme olayım varmı ? mesela işlemciyi amd nin yetkili servisine ?

5-) ne iş yapıyorum. temel olarak yazılım yapıyorum. visual studio, android studio kullanıyorum. oyun derseniz bi diablo 3 vs oynuyorum fakat yinede oyun oynamak istiyorum. özellikle şu half life alyx vr olarak oynamayı istiyorum. bunun dışında eşim grafk tasarımcı kendisi ilistrator vb. çalışıyor ama ufaktan 3d çizime başladı cinema 4d ve after effect üstüne çalışıyor. 

6-) hdd ye ihtiyacım yok ssd yeterlidir.

7-)monitör 24 inc düşünüyorum ama sizin fikirlerinize de değer veriyorum.

bunlar benim diyeceklerim önceden kigston ram alırdık kafamız rahattı şimdi 50 tane şey var. en tuhafıda 1660 ti ekran kartı mesela 192 bit 6 gb ama 20 tane aynı ekran kartı var kağıt üstünde aynı özelliklere sahip örnek 1000 tl den 4000 e kadar gidiyor inanın anlamıyorum aynı şey ramler içinde geçerli. ramlerde dual single falan çıkmış. açıklamalı olarak yazarsanız gerçekten çok sevinirim. herkesin eline koluna sağlık şimdiden.

diablo 4 oynayacağız hocam ona göre topla :) 

طדṮ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

söyle herkese tavsiye edilen bir sistem topladım. Ssd öylesine koydum unutmamak için başka ssd ye bakılabilir.

Genel hatları ile

Ryzen 3600x işlemci

B450M-Pro Anakart

16gb 3600mhz cl15 ram 

Powersuply 750watt

şeklinde birşey yapmaya çalıştım. Şuan final sınavına bakıyorum mesajım kalsın ben up yapalım gene bu önerilere.

işlemci 3600 bile olur. Güzel sistem. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Genel hatları ile

Ryzen 3600x işlemci

B450M-Pro Anakart

16gb 3600mhz cl15 ram 

Powersuply 750watt

işlemci 3600 bile olur. Güzel sistem. 

3600X de Wraith Prism işlemci fanı mevcut ki aradaki farkı kat ve kat çıkarıyor. 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

bazen uygun parçalar oluyor. 

https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/ 

güvenilirdir. genelde ilk tercihim olmuştur ama eski zamanlardaki uygun fiyat yok gibi. yada ben uzun süredir sistem toplamıyorum.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
Toplam Hit: 915 Toplam Mesaj: 7
pc kasa masaüstü masaüstü