folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Yeni Ssd Yi Bir Görüyor Bir Görmüyor.

Pc Yeni Ssd Yi Bir Görüyor Bir Görmüyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Selamlar.

https://www.tahribat.com/forum/adata-120-gbb-ssd-238994

Şu konuda ki ssdyi satın aldım, ürün elime ulaştı.

Ssdye windowsu kurduktan sonra reset attım bios ta dahil olmak üzere ssdyi kesinlikle göremiyorum daha sonra ctrl+alt+delete kombinasyonu ile tekrar reset atıyorum bu sefer görüyor. Ayrıca bilgisayar açıkken 2. sata girişine diğer yedek 2 hddmi bağlıyorum gayet stabil şekilde çalışıyor ancak reset atınca 10 15 kere ctrl+alt+delete kombinasyonu ile reset atsam dahi kesinlikle görmüyor sata kablolarında herhangi bir problem yok ayrıca ssdyi söküp sadece hddyi bağladığım zaman onuda stabil şekilde görüyor yani sorun nerede tam çözemedim.

Sorun nedir bilemedim daha önce böye bir durumla karşılaşan olayı yorumlayabilecek bir arkadaş var mı ?

www.tithack.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

3.5 lik hdd için sorun olmuyor ssd sorun oluyorsa ssd de sıkıntı vardır belki.

Bios un güncel değilse bi gir anakart sitesinden en güncelini indir biosu up et olmassa 

Sata power kablosunu değiştirip dene hocam, ek olarak ssd yi haricen bi convertor varsa elinde onda  kapat aç yaparak deneme imkanın varsa bi de öyle bi dene.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysAttack
    SysAttack's avatar
    Erkek

boot ekranında harddiskleri geç algılaması nın bir çok nedeni olabilir deneme yanılma yolu ile çözüm bulabilirsiniz RAM slotlarını kontrol ediniz. Sata Kabloların yerlerini değiştirin. Güç konnektorlerinin yerlerini değiştirin. tüm güç kablolarını sökün bios cmos jumperını çıkarıp 10 saniye bekleyin ve sonra tekrar takın.

║▌║█║▌│║▌║▌█ [☾★ ] [☾★ ] █▬█ █▄█ █▬█ █▄█ [☾★ ] [☾★ ]║▌║█║▌│║▌║▌█
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

3.5 lik hdd için sorun olmuyor ssd sorun oluyorsa ssd de sıkıntı vardır belki.

Bios un güncel değilse bi gir anakart sitesinden en güncelini indir biosu up et olmassa 

Sata power kablosunu değiştirip dene hocam, ek olarak ssd yi haricen bi convertor varsa elinde onda  kapat aç yaparak deneme imkanın varsa bi de öyle bi dene.

Converter ve baska anakart harici herşeyi denedim şuan ssdyi söküp paketledim iade için hdd ye bastım formatı geçtim gayet stabil sorun oluşturmadan çalışıyor ssd'den hızlı kurulum sağladı ayrıca ssdi takılıyken yenilen başlatınca logo ekranında kısmen donmalar yaşandığını da son dakika da fark ettim.

İşin kötü tarafı da :d stokta ki son 2 üründen biriydi şimdi 1 kaldı bakalım ne olacak.

www.tithack.com
Toplam Hit: 1260 Toplam Mesaj: 4
sorun ssd yeniden başlat disk problem sata