folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Photoshopta Renklerin Daha Koyu Görünmesi

Photoshopta Renklerin Daha Koyu Görünmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Herkese merhaba,

Photoshop programında yaşadığım bir renk probleminden bahsetmek istiyorum. Daha önce böyle bir problemim yokken bir anda oluştu. Problem şu ki Photoshop'a attığım görsellerdeki renkler olduğundan daha farklı ve daha koyu görünüyor. Aynı görseli kaydetip aynı pc ekranında png, jpg. vs olarak açtığımda renkler normal görünüyor. Bu nedenle Photoshop'ta düzgün çalışamıyorum. Çünkü programda gördüğüm renklerle kaydedince oluşan renkler birbirini turmuyor. Bunun nedeni nedir? Normalde bilgisayarın gösterdiği renkler doğru renkler, çünkü hem baskı hem başka ekranlar hem de mobil ekranlar o renklerle örtüşüyor. Ama aynı görseli photoshop içine atınca program renkleri yanlış gösteriyor. Kaydedince kayıt edilen görselde renkler nornale donmüş oluyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Çözümü buldum, ihtiyacı olan olursa onlar da öğrensin:

View -> Proof Setup -> Monitor RGB

bu yolu izlediğinizde düzeliyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Bende de daha önce olmuştu. Güncelleme falan yapınca windows monitörün renk profilini yüklüyordu. Photoshop da açılırken soruyordu bu profili kullanayım mı diye. Yoksay dersem normal görünüyordu kullan dersem renkler koyu ve sarı - yeşil görünüyordu. Ben monitörün profilini windows'tan silerek çözmüştüm.

Toplam Hit: 1000 Toplam Mesaj: 3
photoshop renk renk sorunu