folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder [PHP] - Lisanslama Sistemi İçin En Mantıklı Yapı Nasıl Olmalıdır?

[PHP] - Lisanslama Sistemi İçin En Mantıklı Yapı Nasıl Olmalıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

daha önce bu tarz bir çalışma yapanlar varsa olası sorunlara nasıl çözüm üretilebilir?

mesala bir yazılımı ioncube ile lisansladık verdik müşteriye ve bu ürün:

- lisans kontrol kaynağı sunucu taşıması, ns yönlendirmesi, hosting kaynaklı sorunlar vb. yaşadı. bu gibi durumlarda nasıl bir senaryo izlenmeli? müşterideki yazılım lisans kontrol kaynağına ulaşamadığında müşteri tarafında hata göstermeyeceksek, müşteri sunucusundan benim kontrol adresini engeller ve sınırsız lisans edinmiş olur. bunu nasıl aşabiliriz?

- müşteri tarafında her sayfa yenilenmesinde lisans kontrolü yapılmaması lazım. hem benim tarafı hem de müşteri tarafını yorar. bunu hangi periyotlarda yapmak daha doğru olur? kontrol sonucunu müşteri tarafında nasıl saklamalı ve doğrulamalıyım sizce?

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

her istekte lisans kontrolü yerine bekletip 15 dk da bir veya yarım saatte bır yapılabılır

belırlı bırsure lısans kontrolu saglıyamassa scrıpıtı kapatsın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

her istekte lisans kontrolü yerine bekletip 15 dk da bir veya yarım saatte bır yapılabılır

müşteri tarafında son kontrol zamanını nasıl saklamalıyım hocam? müdahale edememesi lazım.

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

yazılımın önemli ama ufak bir kısmını web servis yapıp bu webserviste lisans kontrolünü kendi tarafında yapabilirsin bence.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

yazılımın önemli ama ufak bir kısmını web servis yapıp bu webserviste lisans kontrolünü kendi tarafında yapabilirsin bence.

o şekilde düşünüyorum hocam ama hostingimde bir problem olduğunda, ns adreslerimi değiştirdiğimde ya da sunucumu başka bir yere taşıdığımda kısa süreli de olsa siteye erişim sağlanamayacak. bu gibi durumlar için nasıl bir çözüm üretmeliyim?

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

daha önce bu tarz bir çalışma yapanlar varsa olası sorunlara nasıl çözüm üretilebilir?

- lisans kontrol kaynağı sunucu taşıması, ns yönlendirmesi, hosting kaynaklı sorunlar vb. yaşadı. bu gibi durumlarda nasıl bir senaryo izlenmeli? müşterideki yazılım lisans kontrol kaynağına ulaşamadığında müşteri tarafında hata göstermeyeceksek, müşteri sunucusundan benim kontrol adresini engeller ve sınırsız lisans edinmiş olur. bunu nasıl aşabiliriz?

- müşteri tarafında her sayfa yenilenmesinde lisans kontrolü yapılmaması lazım. hem benim tarafı hem de müşteri tarafını yorar. bunu hangi periyotlarda yapmak daha doğru olur? kontrol sonucunu müşteri tarafında nasıl saklamalı ve doğrulamalıyım sizce?

oturum açarken lisans doğrulasa, sonra session olduğu müddetçe lisanslı demektir..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    lepusmorris bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

o şekilde düşünüyorum hocam ama hostingimde bir problem olduğunda, ns adreslerimi değiştirdiğimde ya da sunucumu başka bir yere taşıdığımda kısa süreli de olsa siteye erişim sağlanamayacak. bu gibi durumlar için nasıl bir çözüm üretmeliyim?

web servisini awd lambda ya da google cloud functions gibi sana bu tarz sorunlar yaşatmayacak yerlerde tutsan hocam ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı
    lazz bunu yazdı

müşteri tarafında son kontrol zamanını nasıl saklamalıyım hocam? müdahale edememesi lazım.

bu konuda cok bılgım yok hocam ama soyle yapmıstım

rnd(5)+timestsamp+rnd(7) 

kullanarak bır doysaya yazıyordum.

burdan alırkende ikl 5 ve son 7 karakteri silip tarihi alıyordum

sen daha komplıke bır sey yapabılırsın 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

hocam bahsettiğin durumlar sürekli olmayacağı için bu tip durumlarda müşterin erişim sağlayamasın zaten. anladığım kadarıyla ürün bu; senin için kritik olan lisans kontrolü sağlanamadığında kullanılmamalı. hosting/sunucu problemlerini en az yaşayacağın bir hizmet alman yeterli olur.

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

bu tarz işlerde api ile ısı cozmek saglıklı musterı tarafına hıc bır ıslem yaptırtmayıp herseyı kendı sunucunda cozeceksın en temızı 

ya da uzak veritabanı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1363 Toplam Mesaj: 10
php lisans sistemi