folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Class'a İki Tane Extends Yapmak

Php Class'a İki Tane Extends Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese selam,

Bir sorunum var 

class GroupMemberAdd extends grup_islem

{

function GroupMemberAdd($user_id, $group_id){

}

Böyle bir const classım var grup islem classını extends etmem gerekiyor ayrıca user classımı da etemem gerekli. ben şöly bir yol izledim grup_islem classıma user classını extends ettim yukarıda ki kodda olan classa da grup_islem classını extends ettim. Şimdi ben user classındaki fonksiyonlara ulaşabilir miyim? henüz kodu çalıştıramıyorum api (flutter dart ile post işlemlerini yapıyorum )olduğu için. Daha farklı bir yol var mıdır? 

arkinfes tarafından 13/Tem/20 15:31 tarihinde düzenlenmiştir

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

traitlere bak hocam birden fazla traitin olabilir bir classta 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

traitlere bak hocam birden fazla traitin olabilir bir classta 

allah razı olsun hocam :) çok teşekkür ederim

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam php multiple inheritance desteklemez çeşitli bazı çözümler şurada var

https://www.geeksforgeeks.org/multiple-inheritance-in-php/ 

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Valla hocam eğer böyle OOP ile birşeyler geliştirmek istiyorsan PHP ile başlamanı önermem. Native olarak OOP ve strong type destekleyen bir dil ile gitmeni öneririm.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 1367 Toplam Mesaj: 5
php oop