folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Dosyasını Direk Server Üzerinden Çalıştırmak Mümkün Mü

Php Dosyasını Direk Server Üzerinden Çalıştırmak Mümkün Mü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

elimde bir php dosyası var her 10 sn de bir çalışıp sonuçlarını bir text dosyasına yazdırmak istiyorum bunu istek te bulunmadan nasıl yaparım ?

istek dogru tabir mi bilmiyorum ama kasettiğim şey sitede kimse bulunmasa da binlerce giriş olsa çalışsın istiyorum 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

doğrudan çalıştırma söz konusu değil derleyici bir server yazılımı gerekli apache gibi.

Ama senin istediğin şeyin de çözümü çok basit "Cron Job" olarak  geçiyor. Cpanel'den bile yapabilirsin. dosyayı ve çalışma periyodunu seçip ayarlayabilirsin. Cpanel yoksa ssh üzerinde de komutlar ile yapılabiliyor. Google amcadan cron job ile ilgili yardım alabilirsin.

hworm tarafından 06/May/17 11:29 tarihinde düzenlenmiştir

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

(Google: Cronjob)

---

Şeyhe ve userscript yazan müridlere buradan challenge: (Google: xyz) şeklindeki mesajlarda xyz bölümü yeni pencerede açılan google linkine dönüşsün.

NoktaliVirgul tarafından 06/May/17 11:31 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

(Google: Cronjob)

---

Şeyhe ve userscript yazan müridlere buradan challenge: (Google: xyz) şeklindeki mesajlarda xyz bölümü yeni pencerede açılan google linkine dönüşsün.

Hilmi Bunu Beğendi;

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

teşekkürler yine nokta atışı yapıldı

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı

elimde bir php dosyası var her 10 sn de bir çalışıp sonuçlarını bir text dosyasına yazdırmak istiyorum bunu istek te bulunmadan nasıl yaparım ?

istek dogru tabir mi bilmiyorum ama kasettiğim şey sitede kimse bulunmasa da binlerce giriş olsa çalışsın istiyorum 

hocam php (yorumlayici) kurulumunu yapiyorsun, "php dosyadi.php" seklinde calistiriyorsun :))

end tarafından 06/May/17 12:30 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı

hocam php (yorumlayici) kurulumunu yapiyorsun, "php dosyadi.php" seklinde calistiriyorsun :))

bak bunu bilmiyordum :) hem windows hem de linux altında aynı şekilde çalışıyor mu peki ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı
    end bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı

bak bunu bilmiyordum :) hem windows hem de linux altında aynı şekilde çalışıyor mu peki ?

Eger path degiskeni tanimli degilse "/dizin/yorumlayici/php/php.exe olustur.php" seklinde kullanabilirsiniz :)
    Ayni sekilde sublime_text'te hata ayiklama icin de ayni metodu kullanabilirsiniz...

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Işletim sistemi linux ise daemon ile halledebilirsin

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Linux ya da windows üzerinde  komut satırında aynı şekilde çalıştırabiliyoruz. Şöyle ki:

php dosya_adi.php > cikti.txt

şeklinde her çalıştığında ekranda görüntülediğin verileri cikti.txt dosyası yoksa oluşturup, varsa içeriği silip yeni baştan yazar

php dosya_adi.php >> cikti.txt

şeklinde her çalıştığında yeni içeriği cikti.txt dosyası yoksa oluşturup, varsa dosyanın en altına ek olarak yazar.

Verdiğin komutu sürekli tekrar eden dahili, 3. parti, ücertli ve ücretsiz yazılımlar var. Onuda sen araştır artık.

Sadece bi imza..
Toplam Hit: 1367 Toplam Mesaj: 10
php zamana bağlı çalışma