folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Hazır Fonksiyon Arşivi Tavsiye Isteği?

Php Hazır Fonksiyon Arşivi Tavsiye Isteği?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    Php için böyle hazır arşivler hazırlayan var mıdır bilmiyorum.Ben genel ve lazım olan fonksiyonlar değil de,değişik işlevlerde kullandığınız fonksiyonları veya özel fonksiyonunu yazanlara soruyorum?

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karizma_coder
    karizma_coder's avatar
    Erkek
    php bende öğrenmek istiyorumda çok zor bi dil yav
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

İlk başlarda çok hafif insan öğreneceğim diye giriştiğinde oxford u bitiririm daha iyi diyor.Sonra bi bakıyorsun ki temel 5-6 kurala uymakla php ile yapamayacağın şeyin olmadığını görüyorsun.işe biraz css,jquery ajax... da karıştı mı tadından yenmez.

Bu konuda bilgisi olan veya olup da tavsiye edecek kimse varsa hala bekliyorum arkadaşlar?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek
    biraz php.net e bak istediğini bulursun

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    celoron bunu yazdı:
    -----------------------------
    php.net fonksiyonları açıklar,dallandırıp budaklandırıp hazır fonksiyonu eline vermez.Ben hazır kütüphaneden bahsediyorum,php öğrenmekten değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

RuzgaR bunu yazdı:
    celoron bunu yazdı:
    php.net fonksiyonları açıklar,dallandırıp budaklandırıp hazır fonksiyonu eline vermez.Ben hazır kütüphaneden bahsediyorum,php öğrenmekten değil.

hazır fonksiyon derken ne istiyorsun?

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

tbt yi php merakı sardı eskiden asp meraklısıydı :)

iyi oluyo len böyle geliştirmek lazım daha çok açılsın böyle konular 

PHP ve MySQL : En yararlı türkçe kaynak

bundada bişiler var

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

Hazır fonksiyon arşivinden tam olarak neyi kastettin bilmiyorum ama literaturde "framework" denilen şeyi kastetmiş olabilirsin.

En tanınmışlarından Zend framework ve Code igniter i öneririm. zend baya bi populer, en populeri diyebilirim. ama performans testlerinden code igniter önde çıkıyor. code igniter araştır bence. çok muhteşem bişi gerçekten ;) işini fazlasıyla kolaylaştırır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risperdal
    risperdal's avatar
    Erkek
    tahribatın php için bi msn grubu vardı. adresi alabilirmiyim. Pratik yapmadıkça unutucaz yadeyse :D

Özgür iradeydi şeytanım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

hocam php.net den milletin yazdığı fonksiyonları kullanabilirsin. Örneğin diziler ile ilgili fonksiyonların anlatıldığı resmi fonksiyonların altında başkaları tarafından yayınlanan fonksiyonlar gibi.

yada hazır scriptlerdeki fonksiyonları alabilirsin. Open source dünyası ucu bucağı olmayan deniz. yada http://www.phpclasses.org/ buraya bir göz at. object metodlarını fonksiyon olarak kullan.

bir ara bende sürekli kullandığım yarısını kendi kodladığım fonksiyonlar/classlar için bir program yazmayı düşünmüştüm kolay erişebilmek için ama zaman zaman zaman. 

Ayrıca asp bilen birinin php öğrenmesi sadece 3/4 hafta alır.  bende asp/vbscript den sonra php ye geçtim. şuan nekadar akıllıca bir iş yaptığımın farkındayım :)

gtk+php ile masaüstü programları bile yapılabiliyor.

bence php ile yeni tanışanlar  ve syntaxı öğrenenler hemen frameworklere dalmasınlar. kişinin kendi gelişim sürecini kötü etkiler diye düşünüyorum.

biraz eng varsa php ile yazılan kitapları torrentlerden bulun. bunları inceleyin. hatta bu kitaplardan fonksiyonlar bile çıkar ehehe.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

h4ckinger bunu yazdı:
    tahribatın php için bi msn grubu vardı. adresi alabilirmiyim. Pratik yapmadıkça unutucaz yadeyse :D

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=90933

Toplam Hit: 1810 Toplam Mesaj: 11