folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php İle Ekli Olan Mp3 Dosyalarını Rastgele Olarak Calma

Php İle Ekli Olan Mp3 Dosyalarını Rastgele Olarak Calma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

ewet arkadaslar bır scrıpt arıordum kı bulamadım kendım yapayım dedım fakat olmadı, bundan dolayı yardımlarnıza ıhtıyacım war.

oncelıkle bır kac tane mp3 dosyası atacagım sıteye sonra ıse sıte her yenıden yuklendıgınde yada refresh yapıldıgında rastgele ıclerınden bır tane sececek ve 

calacak 

bununla ılgılı yarıdmlarıız dokunursa ne ala :)

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

birçok yol ile yapabilirsin. birinci olarak çalmak istediğin mp3 lerin uzantılarını veritanına kaydet. daha sonra buradan random olarak verileri al.

örneğin sarkilar isimli tablon var. burada sarki_id ve sarki_url adlı iki sütün olsun. buraya verileri ekle. daha sonra sorgu yaparken

SELECT sarki_url FROM sarkilar ORDER BY RAND() LIMIT 1 gibi olabilir. şarkı çok ise bu sorgu yavaş çalışabilir.  where şartı ile biraz daha özelleştirebilirsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

mp3 leri bi klasöre at kaç tane varsa isimlerini 1,2,3...0.mp3 diye değiştir flash mp3 player bul

sonra

<?

$toplammp3 = '10';

$mp3 = rand('1',$toplammp3);

?>

flashplayerda file kısmına   yaz oldu bitti

..
Toplam Hit: 1190 Toplam Mesaj: 3