folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Laravel Hakkında Soru

Php Laravel Hakkında Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

end isimli abimiz laravel derslerini paylaştı burada kurulumda composer kurulumu kısmını izlerken hemen aklıma takıldı ve durdurup buraya sorayım dedim. bu composer kurulumunu yapmak zorundamıyız ? her hostingde composer kurulu mu ? composer desteklemeyen hostinglerde olabilir diye düşündüm

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Local'de çalıştığın projeyi hostinge yüklerken composer'a ihtiyacın yok. Sadece Laravel'in çalışabilmesi için sunucunda aşağıdakilerin yüklü olması gerekir;

• PHP >= 5.6.4
    • OpenSSL PHP Extension
    • PDO PHP Extension
    • Mbstring PHP Extension
    • Tokenizer PHP Extension
    • XML PHP Extension

Bunları composer olmadan da yükleyebilir ya da hosting firmandan yüklemelerini talep edebilirsin.

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Local'de composer ile indirdiğin dosyaları FTP yoluyla da host'una ekleyebilirsin. İlla kurulu olmasına gerek yok.

Ama shared hosting'e kurmak için çeşitle yöntemler mevcut : 

https://stackoverflow.com/questions/20894518/how-do-i-install-composer-on-a-shared-hosting

since 2005 // tbt
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Herkese merhabalar,

end isimli abimiz laravel derslerini paylaştı burada kurulumda composer kurulumu kısmını izlerken hemen aklıma takıldı ve durdurup buraya sorayım dedim. bu composer kurulumunu yapmak zorundamıyız ? her hostingde composer kurulu mu ? composer desteklemeyen hostinglerde olabilir diye düşündüm

Hocam composer benim bildigim "dependency manager" dir. Isteedigin paketi packagist.org olmasi lzm indirip projene ekleyebilirsin. 

Laravelle artisan ile calisirsin. 

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Herkese merhabalar,

Hocam composer ve artisan geliştirme aşamasında ihtiyaç duyacağın iki el, kol. Onlar olmadan çok sıkıntı yaşarsın ama development aşaması bittikten sonra onlara ihtiyacın olmayacak. Shared hostinglerde kullanımı için birkaç rötuş lazım. Çok komplike pluginler kullanmadığın sürece free hostingte bile çalıştırabiliyorsun.

Laravel 5.x on Hostinger

Aklına takılan diğer sorular için larravel 5.2 doc

end tarafından 03/Tem/17 18:55 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Composer i appstore gibi düşün, 

Packagist.org a girip lazım olan paketi bul, sonra proje klasöründe composer require repo/paket dediğinde o paketi indirip projene ekleyecek. Sonra direk kodunda kullanabilirsin. 

Mesela guzzlehttp lazım, composer require guzzle/http diyip sonra direk $h = new GuzzleHttp() ; diyebilirsin. 

Yaptığı şey o paketin kodunu indirip vendor klasörüne atmak. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

hepinize çok teşekkür ederim şimdi olayı daha net anladım zaten derse devam edincede iyice ayıktım :)

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
Toplam Hit: 1376 Toplam Mesaj: 7
php laravel composer