Php Sistemlere Sql İnject Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Root-Sistemci
    Root-Sistemci's avatar
    Erkek

Merak Ettiğim Bir Konu var  php Sistemlerde Sql inject etme olayının mantığı nedir.? asp deki gibimidir   misal

www.siteadı.com/index.php?option=com_easyfaq&task=cat&catid=32 having 1=1  denedim aşağıdaki hata kodunu verdi.

stemde hata oluştu ve istek kayıt altına alındı.

Hata Kodunuz: wFGA7H8AAAEAACgkLmwAAAAd
    Daha detaylı bilgi için (hata kodunuz ile birlikte) aşağıdaki adrese e-posta gönderiniz:

Diye hata verdi...  buna benzer hatalar veriyor. bu işi bilen biri açıklığa kavuşturursa bu konuyu çok  iyi olurdu

-Diyarbakırlıyğğ Begenmdizz.. ulan 21 City Diyarbakır !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Kullanıcı adı ve şifre girilen bi forma şunu yazıyoruz mesela ...

kullanıcı adı rastgele şifreye ise aşşağıdaki kodu yazıyoruz

'or'  1=1 mesela bunun gibi daha da açıklamak gerekirse bu en basiti tabi de dahada üstadlar var o ayrı  // böle bi şey di galiba

$soru = mysql_query("SELECT kullanici,parolasifre FROM uyelerwhere kullaniciadi='$kullanici' and parolasifre='$parola'");

if(mysql_num_rows($soru) > 0){

girişi yap gibi mesela sen burda şifre yerine ne gönderiyon peki kullanıcı adı varmı bak diyelim ki yok paraloyuda kontrol edecek orda ne diyon peki

1 = 1 ise de giriş yap bunun gibi şeylerler deneyerek yapılıyor daha kompleksleri var tabi :)

bu sadece öle basit bi şey

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Root-Sistemci
    Root-Sistemci's avatar
    Erkek

AÇıkçası Rastgele Bir php Sitesi seçtim

https://www.bilgiguvenligi.gov.tr/index.php?option=com_comprofiler&task=login

php lerde sql inject.  nasıl oluyor onu merak ettim. bi türlü çözemedim mantığını asp ile aynımıdır değilmidir orasını anlamadım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek

xD Hocam denediğin yerde zaten tübitakda çalışan adamlar var pc konusunda öğüt veriyorlar ki aldığın normal bir sorgu hatasıdır yani exploit edilemez php sistemlerde genelde blind işler .. Onla ilgili bi yazı yazmıştım bakarsan bulabilirsin vs ... Üstüne bişe daha söliyim her gördüğün php sistemde mysql kullanılmaz php olupda mssql olan sistemlerde gördüm... umarım yardımcı oldm

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

yeni gözde zaman tabanlı injection bikaç yerde var ama uygulama karışık yada ben öyle anladım

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuDuZ
    KuDuZ's avatar
    Erkek

dersimlihacker bunu yazdı:
    -----------------------------

xD Hocam denediğin yerde zaten tübitakda çalışan adamlar var pc konusunda öğüt veriyorlar ki aldığın normal bir sorgu hatasıdır yani exploit edilemez php sistemlerde genelde blind işler .. Onla ilgili bi yazı yazmıştım bakarsan bulabilirsin vs ... Üstüne bişe daha söliyim her gördüğün php sistemde mysql kullanılmaz php olupda mssql olan sistemlerde gördüm... umarım yardımcı oldm

-----------------------------

dersimli asp sistemlerde sql injectionla hata kodlarını kullanabiliyoruz ama phpde şu blind işini kafam almıyor pek.

1-2 örnekle biraz değinebilir misin? nasıl işlerler ya da nasıl kullanılıyor?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

http://www.owasp.org/index.php/Blind_SQL_Injection

burada referans linklerinde de epey güzel açıklamalar var.İlk olarak bunlara bakmanı tavsiye ederim daha sonra ileri seviyelere geç,yoksa balatalar yanabiliyo =)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Root-Sistemci
    Root-Sistemci's avatar
    Erkek

öyle bakiyordum bi makale okurken aklıma geldi dedim bi deniyim php lerde nasıl oluyor diye...Çok Teşekkür Ederim Hocam anladım.

Toplam Hit: 2042 Toplam Mesaj: 8