folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP Web Sitesini SEO İçin Optimize Etme

PHP Web Sitesini SEO İçin Optimize Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Bir PHP script üzerine kurulu web sitesini SEO için optimize etmeye çalışıyoruz. Adım adım ilerleyeceğiz. Örneğin önce aşağıdaki konulara dikkat edeceğiz fakat mesela resimlere "alt text" eklemek istiyoruz ama o resmin yolunu bulamıyorum.

PHP bir web sitesini en kolay yoldan nasıl düzenleyebilriz? ckeditor 4 var fakat oek kullanışlı değil. Ftp ile deniyorum ama en son belki 12 sene önce kullandım we o zamanlar html siteleri düzenlemek çocuk oyuncağıydı.

Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.

• Using the keyword in the title of the page
    • Using the keyword in the URL (e.g., online-petstore.com/parakeets/snacks/gourmet)
    • Using the keyword, and variations (e.g., "gourmet parakeet snacks"), throughout the page copy
    • Using the keyword in the meta tags, especially the meta description
    • Using the keyword in any image file paths and in the images' alt text
    • Using the keyword as the anchor text in links back to the page from elsewhere on the site

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Php yapısını göremediğim için pek bilemiyorum ancak ck editorde js kullanarak kullanıcıyı alt tagı girmeye zorlamak gibi eylemler olduğu söylenmiş editörün içine php olarak müdahale edebileceğini sanmıyorum zira orası editörden gelen datayla alakalı sen ekstra bir data giremezsin kullancının yazdığı içeriğe. js ile çözülebilir ancak editörün alt tagı girmeyi zorlayabiliyorsa daha iyi bir yoldur.

https://ckeditor.com/old/forums/Support/Auto-alt-tag-images işe yarıyor mu bilmiyorum test etmedim ancak inceleyip bakmanda fayda var.

Cayan tarafından 05/Tem/20 14:47 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Peki CKEditor yerine daha kullanışlı bir editör kursak. Ya da dediğim gibi en basit şekilde siteyi nasıl editleyebiliriz? Benden daha detaylı bilgi istersen pm gönderebilirim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SpoofU bunu yazdı

Peki CKEditor yerine daha kullanışlı bir editör kursak. Ya da dediğim gibi en basit şekilde siteyi nasıl editleyebiliriz? Benden daha detaylı bilgi istersen pm gönderebilirim.

ckeditor zaten piyasada en bilinen editörlerden birisi hocam daha kullanışlı editör premium planlı oluyor o kadarına da gerek yok bence kullanıcıyı alt etiketi girmeye zorlamak en mantıklısı. Zaten diğer editörlerde de aynı olay olacak müdahale edemezsin html yapısına o yüzden zorlamak zorundasın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

ckeditor yerine tinymce kullanabilirsin eklenti desteği seo için rich snippets uyumu ile diğer editörlerden daha kullanışlı aynı zamanda wordpress v.b. open source scriptlerinde bir çoğu tinymce kullandığı için kullanan kişi de yabancılık çekmez. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

@Cayan, ckeditor v5 çıkmış, 4 ten 5 geçmek çok bilmeyen biri için zor mudur?

@sRcN, peki ckeditor u kaldırıp tinymce kurmak ne kadar zor?

Bu işlere çok Uzak kaldım i yüzden kendime pek güvenmiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SpoofU bunu yazdı

@Cayan, ckeditor v5 çıkmış, 4 ten 5 geçmek çok bilmeyen biri için zor mudur?

@sRcN, peki ckeditor u kaldırıp tinymce kurmak ne kadar zor?

Bu işlere çok Uzak kaldım i yüzden kendime pek güvenmiyorum.

Zannedersem 5de alt tagıyla ilgili sorun yaşamazsınız muhtemelen çözmüşlerdir ancak emin değilim. Bütün editörlerin kurulumu hemen hemen aynıdır js kütüphanesini tanımlarsın textareana id girersin ve script kodunu yerleştirirsin. 

Php için buradaki adımları takip edebilirsin https://ckeditor.com/docs/ckeditor5/latest/builds/guides/quick-start.html 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Eyvallah, linkteki talimata göre güncellemeyi deneyeceğim.

Peki güncellerken hata yapma ihtimline karşı ftp ile tüm dosyaları yedeklersem geri yükleyince tam olarak eski haline döner mi?

Ayrıca hostun cpanelinden de yedek alacağım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SpoofU bunu yazdı

Eyvallah, linkteki talimata göre güncellemeyi deneyeceğim.

Peki güncellerken hata yapma ihtimline karşı ftp ile tüm dosyaları yedeklersem geri yükleyince tam olarak eski haline döner mi?

Ayrıca hostun cpanelinden de yedek alacağım.

Alabilirsin hocam sorun olmaz zaten ufak bir işlem ne sorun çıkarabilir ki?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

resim yüklenince yapay zeka obje tahmini uygulamasına sokun, alt tag'ını yapay zeka yazsın. 

kullanıcı için zorlama şeyleri sevmiyorum 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek

Dediğim gibi çok uzak kaldım bu işlerden, bakalım uğraşıyorum. Desteğiniz için sağolun.

Toplam Hit: 1620 Toplam Mesaj: 11
php website düzenleme seo