folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP'den Anlayan Arkadaşlar Şu Scripteki Hatayı Nasıl Düzeltiriz

PHP'den Anlayan Arkadaşlar Şu Scripteki Hatayı Nasıl Düzeltiriz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Php takvim scripti, alttaki linkten demo release linkine girin login olun guest:guest daha sonra "add event" diyin "time type: full day" diyin rastgele bişi ekleyin sonra takvimden eklediğiniz evente tıklayın ve "Modify Occurrence" diyin bu sefer "time type:normal" seçin istediğiniz saati girin, problem burada başlıyor, istediğiniz saat yerine 12:00 AM to 12:00 AM olarak ayarlıyor.

http://www.php-calendar.org/

linkteki Releases versiyonu indirip hatayı kontrol edebilirsiniz.

şimdiden teşekkürler.

not: mysqlde occurrences tablosunda start_date ve end_date sütunlarını null yapınca ayarladığımız saati gösteriyor ama scriptten ayarlamak lazım.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

OP : )

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

hata vermedi gayet sağlıklı çalışıyor. opera 12 sürümüyle denedim.

edit: komple editlerken hata vermiyor sadece saati değiştirirken belirttiğin hatayı veriyor sorun orada olduğu kesin, detayını bilemem.

pesimistzombie tarafından 13/Nis/14 17:21 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

hata vermedi gayet sağlıklı çalışıyor. opera 12 sürümüyle denedim.

edit: komple editlerken hata vermiyor sadece saati değiştirirken belirttiğin hatayı veriyor sorun orada olduğu kesin, detayını bilemem.

evet problem "Modify" kısmında değil "Modify Occurrence" kısmında mevcut. program yapımcısına da bildirdim bakalım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

formu düzgün gönderiyor sanırım bu saatleri başka bir tabloda tutuyor scripti kurup denemedim kodlarına baktım pek php bilgim de yok ileri düzey fakat sıkıntı oralarda bir yerde. 

Başka hatalar da var mesela View All Occurrences yapıp tüm Occurrences girdilerini sildikten sonra eventi "modify" ederken

Fatal error: Call to a member function get_raw_subject() on a non-object in /home/sproctor/php-calendar.org/php-calendar-2.0.1/includes/event_form.php on line 137

hatası veriyor. 

Edit: tüm  Occurrences girdilerini sildikten sonra Modify Occurrence kısmı sorun vermiyor istenildiği gibi saat atanabiliyor.. id çekerken veya id editlerken filan sıkıntı var muhtemelen.  

pesimistzombie tarafından 13/Nis/14 17:39 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

formu düzgün gönderiyor sanırım bu saatleri başka bir tabloda tutuyor scripti kurup denemedim kodlarına baktım pek php bilgim de yok ileri düzey fakat sıkıntı oralarda bir yerde. 

Başka hatalar da var mesela View All Occurrences yapıp tüm Occurrences girdilerini sildikten sonra eventi "modify" ederken

Fatal error: Call to a member function get_raw_subject() on a non-object in /home/sproctor/php-calendar.org/php-calendar-2.0.1/includes/event_form.php on line 137

hatası veriyor. 

Edit: tüm  Occurrences girdilerini sildikten sonra Modify Occurrence kısmı sorun vermiyor istenildiği gibi saat atanabiliyor.. id çekerken veya id editlerken filan sıkıntı var muhtemelen.  

eventi önce time type:full day olarak kaydedip ardından Modify Occurrence yapıp time type:normal yapınca saati göstermiyor 12:00 am olarak kitliyor.

yani "full day"'den "normal"e geçince sorun çıkıyor

nolanded tarafından 13/Nis/14 17:47 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Hocam senin dediğin hatadan ayrıca, benim bulduğum bir hata var onu da paylaşmak istemiştim açıklayayım sana;

- anasayfaya geri dönüp evente giriyorum "View All Occurrences" kısmına giriyorum

- Aşağıdaki  "Occurrences" altında listelenen tarihleri, saatleri komple siliyorum.  Bu işlemleri direk "Remove Occurrence" kısmından yaparsam aynı hesaba geliyor zaten.

- sildikten sonra "Modify" kısmına girersem hata veriyor. "Add Occurrence" yapıp tarih eklemem gerekiyor. Hiç bir şekilde eventi düzenleyemiyorsun tarih, saat ekli değilse o evente. Script hata verdiriyor. Ayrıca tarih saat ekli olmadığı için doğal olarak takvimde de gözükmüyor. Ne oluyor? eklediğin event boşu boşuna veritabanında yer işgal ediyor tekrar bulamıyorsun o eventide aramada da çıkmıyor ama veritabanında kalıntısı duruyor yanlışsam düzelt. 

pesimistzombie tarafından 13/Nis/14 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

evet o durumda ilgili eventin hiç Occurrence'ı kalmadığı için o hatayı veriyor galiba hata almamak için Add Occurrence yaptıktan sonra modify demek gerekiyor.

ama yine de veritabanında bir yerde yer kaplıyor ve takvimde de görünmüyor, o hatanın da düzeltilmesi lazım.

nolanded tarafından 13/Nis/14 19:02 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

OP :) hala çözüm yok, yapımcı da henüz cevap vermedi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

CLOSED

programın yapımcısı hatayı fixledi.

Toplam Hit: 1197 Toplam Mesaj: 10