folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Picturebox Resim Üzerinde İşaretleme(C#)

Picturebox Resim Üzerinde İşaretleme(C#)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nightmare07
    nightmare07's avatar
    Erkek

arkadaşlar bir ay kadar önce bir başlık açmıştım map import için onun çözümü buldum, o da şu şekilde, c# da picturebox a resim olarak online çekiyorum resmi.

şimdi bu resmin üstünde işaretlemeler yapmam lazım ama malum pixtureboxin altinda kaliyor çizdiridigim şekiller bir çözümü bilen varsa çok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

.net in drawing kütüphanesi var hocam, onun çizim sınıflarını kullanabilirsin. istediğin çizimi yptırırsın koordinatlar üzerinden.

hatta daha da profesonel bir şey olmasını istiyorsan digital image processing i araştır. bu konuda ücretli ücretsiz kütüphneler var. aforge.net ve emgucv gibi

kütüphanleri araştırabilrsin.. bunlarla bir sürü iş yapabilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nightmare07
    nightmare07's avatar
    Erkek

hocam sıkıntı şu picture box çizdirdiğim (drawing kütüphanesinden) şekillerin üstünde kalıyor ve gözükmüyor o işaretler zaten amacım koordinat işaretlemek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

nightmare07 bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam sıkıntı şu picture box çizdirdiğim (drawing kütüphanesinden) şekillerin üstünde kalıyor ve gözükmüyor o işaretler zaten amacım koordinat işaretlemek

-----------------------------

Send to back yap hocam picturebox'ı.

Toplam Hit: 2185 Toplam Mesaj: 4