Pidgin İçin Bot

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

pidgin için qt designer4'ü, python'u ve python'un shelve,dbus,qt4,notify kütüphanelerini kullanarak yazmış olduğum bot programı,

şuan için sadece linuxta çalıştığını düşünüyorum, bu hali ile findovsta çalışmayabilir, çalışadabilir, denemedim.

zekası geliştirilebilir, içe ve dışa zekası aktarılabilir, orda editörü var, gurcalanınca bulunur,

python-qt öğrenenler için örnek bi uygulama olabilir, belki bi işe yarar, algoritma yok denecek kadar az, ilerde düzelir belki zaman olursa.

http://sourceforge.net/projects/purple-bot/

kolay gelsin

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

resimler çıkmamış amy, tekrar koyiim

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek
    güzel bi uygulama olmuş fakat birşey sorcam qt kullanmanın özel bir nedeni varmı? yani qt nin böyle bir uygulama için verdiği ek bir destek varmı? 

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yok hacı

qt'yi sevdim, sadece ondan.

qt designer ile GUI'sini tasarlayıp (elle yazmadan uğraşmadan) python ile load ediyorsun, kolaylık yaratıyo, GTK ile de yazılabilirdi, fakat qt'nin signal/slot yapısını gtk'nınkinden daha fazla sevdiğim için qt oldu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
    oba tam aradıgım şey tamda arıyacaktım karşıma çıktı teşekkürler hemen deniyorum

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

alpha 3 çıkarttım, ufak defek denişiklikler var,

algoritmada küççük bi denişiklik yaptım

öncekinde zekanın içindeki karşılaştırmalardan birini, adamın yazdığı cümle içinde arıyordu, şimdi ise, adamın yazdığı cümlenin içinde geçen kelimeleri zekanın içerisinde arıyo, algoritmayı tersine çevirdim, bu şekilde biraz daha rahat programlanabilir oldu, ayrıca, bir anahtar kelimeye neredeyse sonsuz tane cevap yazabiliyoduk zaten, şimdi ise onu neredeyse sonsuz anahtar kelimeye sonsuz tane cevap yazabilme yaptım,

yani

[nbr,naber,ne haber,nasılsın] kelimelerine [iyiyim,iyiyim sen nasılsın,ii baba senden naber,ii hemso,valla ne olsun işte aynı bildiğin gibi] cevaplarını atayabiliyoz, bu cevapların içinden tabiki random seçiyo.

http://sourceforge.net/projects/purple-bot/

Toplam Hit: 1879 Toplam Mesaj: 6