folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Plaka Tanıma Matlab

Plaka Tanıma Matlab

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Matlab ile belirtilen resmin Plaka kodunu bulan görüntü işleme kodunu arıyorum fakat bir türlü sonuca ulaşamadım.

Yardımcı olabilecek var mı ? Yada elinde örnek bir kod parçası olan ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=VYmUPSR-u8M

işine yarar mı?

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@DuPi , Hocam teşekkür ederim de yaramaz :) 

Kendim yazdım zaten test ediyorum şuan da bazı plakaları tanımıyor... Algoritmayı değiştirmem lazım. Yani başarım oranı %70 falan. Yapay Sinir Ağıyla. Daha iyisi lazım. Hiç kaynak bulamadım.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

yazilim lazimsa vereyim hocam otopark ve anayol icin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

yazilim lazimsa vereyim hocam otopark ve anayol icin

Yok hocam lazım değil :) Ticari vs değil. Keyfi yapıyorum. Az kaldı zaten bitti. Sadece bir kaç ufak hata oluyor bazen resimi tam okumuyor. Karakterin tam olarak ne olduğunu anlayamıyor sinir ağı. Bitince githuba falan atarım hocam. Sadece öğrenmek için yaptığım bir uygulama.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

matlabın kullanım amacları gun gectıkce artmakta yapay zekada dahı kullanımı soz konusu

matlab konuusnda bana onerebılecegınız egıtım vıdeoları var mı sııfrdan 

teşekkur ederım 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Bu matlab ne ise yariyir genelde teknik egitim alan lisans ogrencileri cok kullanirdi

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@yarasaadam , hocam matlab eğitimi diye bir şey yok. Algoritmayı biliyorsun. Algoritmanın ne işe yaradığını biliyorsun adamlar en iteratif algoritmayı matlab'a yüklüyor fonksiyon olarak. Algoritmayı bildikten sonra binlerce satırda yazacağın ve senin yazdığın algoritma O(n) iken atıyorum adam O(logn) seviyesine çekmiş o algoritmayı. Sen bu fonksiyonu kullnarak daha iyi bilimsel araştırma yapıyor fonksiyonlarını yazıyorsun. Ürünü ortaya koyduktan sonra C#, Python , JAVA daki kütüphanelere uyarlıyorsun OpenCV kütüphanesinde de bu fonksiyonlar hemen hemen mevcut. Öyle düşün yani. Sen hangi alanda matlab yazacaksın o önemli. Yoksa adamlar matematiksel formüller çıkarmak için yada matematiksel problemler çözmek için de kullanıyor. Kimisi Sayısal Analiz için kullanıyor Kimisi AI için . Alan önemli yani.

@sunyy2003 , Hocam matematiksel araştırmalar için , Görüntü işleme , Yapay sinir ağları , Yapay zeka  vs vs diye gider.

Toplam Hit: 1910 Toplam Mesaj: 8
matlab