Plc Bilen Biri Aranıyor(Ücretli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

s7-1200 uygulamalarını beraber yapacak birini arıyorum. ücret ödeyeceğim pm atabilirsiniz.

GuArDiAn55 tarafından 29/Mar/21 11:32 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben yardim ederdim de cok oldu plc ile ugrasmayali cok seyi unuttum.. Zaten elektronikci oldugun icin kontrol kalemi diye bir site var biliyorsundur, orada baya kaliteli PLC'ciler var.. Ödeve yardim ederler mi bilmiyorum ama orada konulara cevap veren bir kac kisiye özelden mesaj yazip teklifini iletebilirsin

https://www.kontrolkalemi.com/forum/kategori/plc-genel.42/

örnek kisiler:

https://www.kontrolkalemi.com/forum/members/i-tandogan.75052/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/members/sedat_215.23071/

https://www.kontrolkalemi.com/forum/members/teknobilim74.36554/

umarim yetistirirsin ;)

not: plc'yi nasil test ediyorsun ama s7200 icin simule exesi vardi, ben derste onu kullanmistim, dersi veren hocanin haberi yoktu bu programdan.. O tarz bir simule uygulamasiyla kolaylikla denemeler yapabilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Uygulamaların içeriği nedir?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

@unbalanced teşekkürler hocam. dersi derste öğrensek yine yarım da olsa yapılır ama plc'yi de kendim öğrenecek enerjim kalmadı artık. :P insan bi anlatır ya kumanda devresi şöyledir, ladder diyagramı aslında lojik devre kurmak gibi bir programlama metodu böyle yapılır vs. demiyor. konunun temelini anlatmıyor. kendisi de ezbere gelmiş ezbere gidiyor. ezbere iş yapamıyorum ben beynim çalışmıyor. bölümde en sıkıntılı hoca bu malesef. akademik kadrodan adını da silmişlerdi. gidecek diye sevindik ama sonra geri eklendi. neyse ağlama duvarına dönmesin.

@kaygusuz hocam ilk deneyde bir input bir de timer görünüyor ladder diyagramında. alt alta böyle 5 adet timer var output soruluyor. 1. saniyede;00001 2. saniyede;00011 3. saniyede;00111 diye output verecek bunu yapıyorum şuan. çok basit zaten bu. her hafta bir de ödev oluyor bu baya zorluyor aslında beni. lab dersinin ödevi mi olur ya? :P 3 adet ayrı ladder diyagramı vermiş kumanda devresini çizmemizi istiyor. ikinci olarak asenkron motor çalışma durumu ve sinyalizasyonu için giriş çıkış tablosu, güç ve kumanda devresi, plc yazılımı, simülasyonunu istiyor. yani daha programı açıp göstermeden böyle şeylerin istenmesi biraz zorluyor deneyin kendisinden zor ödev. bu ödevi de meb'in plc dökümanından kopyalamış sanırım. şu şartlarda isteniyor; 3 fazlı asenkron motor, START butonu ile sürekli olarak çalıştırılacaktır. Motor STOP butonu ile durdurulacaktır. Motor aşırı akım rölesi ile korunmaktadır. Motor dururken kırmızı, çalışırken yeşil lamba ile sinyalizasyon sağlanmaktadır. Aşırı akım rölesi koruma devreyi açtığı zaman ise sarı lamba yanmaktadır.

aslında ilk deney ve ilk ödevi bugün akşama kadar uğraşırsam yaparım ama ilerleyen deneylerde çok zorlayacak gibi duruyor. 1.si böyleyse 10. su kim bilir nasıl olacak.

HACKEROKAN!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim lise hocam PLC kursu vs veriyor.. Onlarla iletisime gec belki online kurs, video egitim vs vardir. Ozelden sana bilgilerini yollarim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 1281 Toplam Mesaj: 5
plc