Podcast Kayıt Program Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Aklımda belirli konular üstünde arkadaşlarımla sohbetler yapma fikri var. Kendimiz için bunları arşivlemek istiyoruz. İlk olarak sohbetleri yapacağımız platformu belirlememiz lazım. Benim kafamda aşağıdaki platformlar var ; 
    1-Facebook 
    2-Discord
    3-Zoom 

Şuan için 2 kişi karşılıklı sohbet edicez. Daha sonra bu sayı artacak. Bir platforma alışıp ondan gitmek mantıklı olabilir. Zoom'un ekran paylaşım vs. olayları güzel fakat birebir kullanıcısı olmadım (yalnızca bir ekrandan izleyicisi oldum) Discordu uzun zamandır kullanmıyorum hayal meyal aklımda kalmış. 

Yaptığımız sohbetleri kaydetmemiz lazım. Ses olarak kaydedicez. Seçenek olarak Video kayıt seçeneği sunuyorsa platform o da güzel olur. Ama yalnız video kayıt seçeneği sunup , ses kayıt imkanı vermiyorsa tercih sebebi değil. Ayrıyetten başka bir programlada ses kayıt alınabilir. 

Bu olayı en etkin şekilde hangi platform üzerinde halledebiliriz ? Sizlerin deneyimleri benim için önemli çoğunuz discord ve zoom kullanıcısı olduğunuzu tahmin ettiğim için fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bence Youtube veya Twitch bu iş için en ideal platform :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Bence Youtube veya Twitch bu iş için en ideal platform :)

Yayın yapmak veya video kaydetmek istemiyoruz. Youtube üzerinden bu işi yapıyor olsak , özel sohbet odası gibi bunu kullanabilir miyiz ? + Diğer arkadaş sesli olarak sohbete dahil olabilir mi ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

hocam selamlar,

https://anchor.fm/bi-sal

bir arkadaşımla 1,5 yıldır içerik üretiyoruz 7-8 sitede yayındayız, ağırlıkta spotify ve trde ilk 30'da teknolojide. şuanda kullandığımız güncel yöntemi söyleyip direkt discord odadan pc ve telefon kaydedicisinden ses kaydı (pc ve telefon ses kaydını aynı anda açıyoruz ikiside kayıt oluyor bi problem çıkması dahilinde diğerinden devam eder diye) pcye mikrofon bağladık çıkışı ordan yapıyoruz sesi kablolu kulaklık ile duyuyoruz böylece dışa çıkmıyor. aynı zamanda müziğide pcden spotify üstünde alttan açıyoruz böylecek karşı tarafa alttan ses geliyor ve chrome record sound diye bi eklenti var oda çalan tüm müzikleri kaydedip tek part yapıyor editte kolay oluyor.

kayıt bitince bu sesleri ve müziğin sesini adobe audition ile editleyip mp3 çıktısı yaparak anchor üstünden kanallara servis ediyoruz, zoom toplantılar için kullanıyorum videolu kayıt alabilirsin hocam onu deneyip ses ve görüntüye bakman lazım senin burada önemli olan hangi platformda ağırlık vereceğin? mesela biz spotify de veriyoruz onun için sadece ses yetiyor sen youtube için çalışacaksan o zaman video net şart, bunuda microsoft teams yada zoom ile yapabilirsin, ama sadece ses istiyorsan dediklerimi yapabilirsin, audition ilede editlerken pc alt sesi ve bizim volumeler ile geçişleri yapıyoruz noise ederek böylece temiz bir ses çıkıyor.

tekrar yardımcı olurum, özeldende yazabilirsi bu konularda sürekli takipteyiz çünkü.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cahitnuri
    cahitnuri's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı

hocam selamlar,

https://anchor.fm/bi-sal

bir arkadaşımla 1,5 yıldır içerik üretiyoruz 7-8 sitede yayındayız, ağırlıkta spotify ve trde ilk 30'da teknolojide. şuanda kullandığımız güncel yöntemi söyleyip direkt discord odadan pc ve telefon kaydedicisinden ses kaydı (pc ve telefon ses kaydını aynı anda açıyoruz ikiside kayıt oluyor bi problem çıkması dahilinde diğerinden devam eder diye) pcye mikrofon bağladık çıkışı ordan yapıyoruz sesi kablolu kulaklık ile duyuyoruz böylece dışa çıkmıyor. aynı zamanda müziğide pcden spotify üstünde alttan açıyoruz böylecek karşı tarafa alttan ses geliyor ve chrome record sound diye bi eklenti var oda çalan tüm müzikleri kaydedip tek part yapıyor editte kolay oluyor.

kayıt bitince bu sesleri ve müziğin sesini adobe audition ile editleyip mp3 çıktısı yaparak anchor üstünden kanallara servis ediyoruz, zoom toplantılar için kullanıyorum videolu kayıt alabilirsin hocam onu deneyip ses ve görüntüye bakman lazım senin burada önemli olan hangi platformda ağırlık vereceğin? mesela biz spotify de veriyoruz onun için sadece ses yetiyor sen youtube için çalışacaksan o zaman video net şart, bunuda microsoft teams yada zoom ile yapabilirsin, ama sadece ses istiyorsan dediklerimi yapabilirsin, audition ilede editlerken pc alt sesi ve bizim volumeler ile geçişleri yapıyoruz noise ederek böylece temiz bir ses çıkıyor.

tekrar yardımcı olurum, özeldende yazabilirsi bu konularda sürekli takipteyiz çünkü.

Kesinlikle çok guzel anlatım olmuş. Anchor ve Audition ile çok rahat çözebilirsin. 

Toplam Hit: 793 Toplam Mesaj: 5
platform ses kayıt podcast