folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Polen Alerjisi Ve Çörek Otu Yağı Mucizesi

Polen Alerjisi Ve Çörek Otu Yağı Mucizesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar. Aramızda polen alerjisinden muzdarip olanlar vardır diye düşünüyorum. Özellikle benim gibi gözden, burundan akanın durmayacak seviyede olduğu kritik durumda olanlar. Deloday, Aerius falan fayda etmemeye başladı. Geçen bir arkadaşın tavsiyesiyle Çörek Otu Yağı aldım. Sabah evden çıkmadan bir tatlı kaşığı, akşam eve gelince bir tatlı kaşığı içiyorum, 3 gündür falan ne gözden yaş akıyor, ne de burundan. Plasebo etkisi değildir diye tahmin ediyorum. Bu durumda olan arkadaşlar sizin deneyip memnun kaldığınız başka bir yöntem var mı? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Bende deli gibi hapşırıyorum sabahları. Burundan tuhaf bi akıntı falan. Neye alerjim var bilmiyorum ama çok can sıkıcı. Unutmazsam deneyeyim 

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

Bende deli gibi hapşırıyorum sabahları. Burundan tuhaf bi akıntı falan. Neye alerjim var bilmiyorum ama çok can sıkıcı. Unutmazsam deneyeyim 

Hocam dışarı çıktığında havada uçuşan bazı beyaz beyaz pamuk gibi şeyler oluyor. Öyle bir ortamda hapşırma ile beraber gözlerde kaşıntı ve yanma, sulanma varsa genelde polen alerjisi oluyor. Denemekte fayda var, cidden ben baya memnun kaldım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Benimki öyle bir seviyede ki artık yılda 4-5 tane diprospan vurulmadan atlatamıyorum yazı. Daha vurulmadım korona muhabbetinden ama deneyeceğim

Not: antihistaminik hastalıkların tedavi amaçlı ilacı yoktur, nüksettikçe kullanılır. Dikkat etmezseniz benim gibi kortizonlu mortizonlu iğneleri vurup bütün hayatınız sikilebilir aman dikkat. Sakın düzenli olarak tedavi olacakmışcasına bir şey kullanmayın

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

her yıl nisan mayısta olur benim sonra geçer

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

filtre cihazı alın evinize. burnunuzun akıntısı durur. yok çörek otuymuş yok şuymuş yok buymuş arkasında dayanağı olmayan çözümler geçici oluyor. alerjiniz; dökülen deriler, maytlar, tozlar vs. olabilir. polenlerde olabilir. en etkili yolu bunların evinizdeki varlığını ortadan kaldırmak. bunun çözümü de filtre cihazı. Ya da filtre özelliği olan süpürge kullanmak. 5 yıldır burnum akardı karadenizde. üniversitede bursaya geçtim burnumun akıntısı durdu. eve de iyi bi süpürge aldık hepa13 filtreli bi süpürge 3 mikrometreden büyük parçacıkları filtreliyor. Burnum evde de akmıyor artık. dışarı çıktıkça akıyor. COVID-19 sağolsun maske taktığımdan dışarıda da akmıyor artık. :D

şimdi baktım philips yeni süpürgelerini çıkarmış çok daha ucuza daha iyi filtreli modeller. https://www.hepsiburada.com/philips-marathon-ultimate-xb9185-07-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV00000O0KBR şu baya iyi yani.

derseniz süpürge pahalıymış ucuza https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-air-purifier-3h-akilli-hava-temizleyici-p-HBV00000TBK0L hava temizleyici var. pencereyi falan açınca kapatmak gerek tabi boşa çalışır yoksa.

edit: şimdi diyeceksiniz bunun filtresi kaç ay gider diye. tamamen sizin kullanımınıza bağlı. eviniz çok tozlanıyorsa atıyorum 6 ayda filtre çöp oluyorsa temizse eviniz belki de 2 yıl gider filtresi. sonra yeni filtre alıp takarsınız. burnunuz tekrar akmaya başlayınca anlarsınız zaten filtrenin değişme vaktinin geldiğini. bizdeki philips süpürge süpürünce tozları haznesine hala baya bi topluyor 2 yıl oldu herhalde. henüz filtresini değiştirmedik.

GuArDiAn55 tarafından 30/Haz/20 11:30 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Sagoasin hocam, bu filtre isini daha önce de duymustum. Ev icin cözüm bu olabilir dedigin gibi. 

Bu alerji icin bir de asi yöntemi varmis. Onunla ilgili bilgisi olan var mi? Uzun yillar devam ediyormus ancak sonunda kalici cözüm olur diyorlar.

Isyerimin oldugu yer baya yesillik bir yer, 3-4 gündür cörek otu yagi ilginc bir sekilde kesti baya alerjiyi. Belki psikolojik de bir etkisi var ama deneyen ve sonuc alan olursa mutlaka haber versin :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çörek otu yağı ve çörek otunun inanılmaz etkisi var. redditte eroin bagımlıları  yan etkileri azaltsın diye çörek otu yağı içiyorlardı.

ilk aldıgında kafanıda biraz iyi yapar gibi rahatlatıyor.  anskiyete azaltma etkiside var acayip birşey  :D