Portlarla İlgili ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    er3bus
    er3bus's avatar
    Erkek

şimdi arkadaşlar önemli bir problemim var ancak çözümüm yok, yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Bir portun işlevini başka bir porta atayabilirmiyim,eğer atayabilirsem bunu nasıl yapabilirim.

Örn:80 nolu portun işlevini sallıyorum 12354 nolu porta nasıl atıyabilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    er3bus
    er3bus's avatar
    Erkek
    galiba yardımcı olamıyor kimse
    (bu mesajı görmeyen ve-veya ilgilenmeyip bakmayan arkadaşları tahrik etmek ve başlığı üst sırala taşımak için yazdım:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    sakin ol

şimdi hoca 65 bin küsür port var, bunun 1000 e kadar olanını windows kullanır.80. port http portu, bu port doludur,kullanılıyor, bunu açmak içinse windows u senin yazman gerekli gibi birşey,o portu kullanan sistem dosyalarını silemezin:)aktar ma da olmaz.Kendin http protokolü gibi birşey yapman lazım yani, 80. porta birşey yapamazsın

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    er3bus
    er3bus's avatar
    Erkek
    yok hoca şunu demek istiyorum.
    şimdi 80 portunu web kullanıyo dimi
    banse 80 portunu gene web kullansın ancak sallıyorum34555 portunuda gene 80 portu özelliklerine ayarlayayım.
    yani mesala 80 porttan download ediyorum ya ben download işlemini başka bi porttan yapayım ve -veya her iki porttanda yapayıp (ftp"den bahsettmiyorum).
    şöyle düşünelim firewalla 80 porttan exe indirme kısıtlaması koyayım ancak aynı önceliklere sahip diğer porttan exe indirebileyim.
    *pek anlatamadım ama umarım anlarsınız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    iptal edemezsin ama aynı işlevi belki başka bir portada yukleyebilirsin ama bunun için browser fln yazman lazım.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    80 e fake port atayıp bun gerçekleştirebilirsin. Fakat 80. ci kullanan sistem dosyaları olduğu için sistem çalışırmı bilmiyorum. Yapılırmı? Yapılır. Ama çalışıp çalışmayacağı kesin değil.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
Toplam Hit: 919 Toplam Mesaj: 6