folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Post Sorunu 500 Error [Pyhton - Nginx - Digital Ocean]

Post Sorunu 500 Error [Pyhton - Nginx - Digital Ocean]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir site var, nasıl becerdiler bilmiyorum, site herşeyi ile çalışıyor ancak post atınca 500 veriyor. Localde test ettiğim zaman hiçbir sorun yok, DB ye falan yazıyor. Ancak server üzerinde 500 Veriyor. Çok da anlamadığım için işin içinden çıkamadım. Ftp kurup dosyaları çekmem bile dert oldu yani. Bu sorunla karşılaşan var mı kafaları yiyeceğim artık,

şöyle de birşey buldum ama olmadı nedense ?? 

https://stackoverflow.com/questions/27196776/uwsgi-upstart-on-amazon-linux

sonra ssh dan userlist i çektiğimde "postfix" adında bir kullanıcı gördüm ama bir türlü çözemedim olayı -_-

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Shuqufe bunu yazdı

Arkadaşlar bir site var, nasıl becerdiler bilmiyorum, site herşeyi ile çalışıyor ancak post atınca 500 veriyor. Localde test ettiğim zaman hiçbir sorun yok, DB ye falan yazıyor. Ancak server üzerinde 500 Veriyor. Çok da anlamadığım için işin içinden çıkamadım. Ftp kurup dosyaları çekmem bile dert oldu yani. Bu sorunla karşılaşan var mı kafaları yiyeceğim artık,

şöyle de birşey buldum ama olmadı nedense ?? 

https://stackoverflow.com/questions/27196776/uwsgi-upstart-on-amazon-linux

sonra ssh dan userlist i çektiğimde "postfix" adında bir kullanıcı gördüm ama bir türlü çözemedim olayı -_-

Postfix email dalgası sanırım :/ neyle çalıştırıyorsun Python u? Flask mi Django mu? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Bu arada ben python bilmiorum ama varolanı yazara çizerim yani :) django var ama flask kompenentleri de var proje de galiba derlerken hatalar aldım galiba.

Email gönderiminin olmadığı bir yerde de post atınca 500 alıyorum ancak dostum, tüm bu işler makina restart yedikten sonra oldu bu arada sanırım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RDxMaster
    RDxMaster's avatar
    Erkek

Hocam ilgili url in olduğu methoda bakın ordaki kodda problem var büyük ihtimalle. 500 kodda hata olduğunda dönüyor.

Localde gerekli kütüphaneler kurulu serverda kurulu olmayabilir.

RDxMaster tarafından 04/Tem/18 00:59 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Django da bi yerden debug açılıyor du, onu açsana 500 yerine hatayı verir sana

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ben 500 hatasini dosya - klasor chmod (okuma, yazma, calistirma) izinlerinde aliyorum. Apache'nin log dosyasina baktigimda genelde problemi goruyorum ve oyle cozuyorum. Nginx'in log dosyasina bakmani tavsiye ederim.

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 1888 Toplam Mesaj: 6
python digitalocean 500 error nginx