folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Postgresql Cluster Yada Mirroring

Postgresql Cluster Yada Mirroring

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Wİn 2088 üzerinde postgresql 9.1 kurulu ve replikasyon yada mirroring yapabilir miyim? nasıl olacağı hakkında yol gösterebilir misiniz?

(Mssqlde yapıyorum bunları)

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

performans haricinden postgreSQL hakkında ne düşünüyorsun mssql server'a nazaran hocam.

Biliyorum konuyla alakası yok ama ne zamandır merak ediyorudum.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

performans haricinden postgreSQL hakkında ne düşünüyorsun mssql server'a nazaran hocam.

Biliyorum konuyla alakası yok ama ne zamandır merak ediyorudum.

Öncelikle DBA değilim. Disaster recovery konusunda çok esnek (beceremesemde) tabloları bile farklı yere replike edebiliyor. diğer taraftan mssql'deki arayüzden işlem kolaylığı yok. 

Bir yanda 24 gb rami bulunan 8x3.2ghz işlemcili 4tb(raid1-0) sas hdd bulunan Mssql sunucum var(5 client).

diğer tarafta 4 gb ramli 2x3.2ghz işlemcili postgresql sunucum var(30 client) bu seviyede hızda karşılaştırmam çok yanlış olur.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
Toplam Hit: 985 Toplam Mesaj: 3