Printer Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Eve printer almayı düşünüyorum.

Ortalama çıktı aylık 100-150 sf. bandında. Aynı zamanda tarayıcı ve fotokopi işleri de olduğundan multifunctional birşey olmalı.

Normalde mürekkep püskürtmeli alt sınıf bir aio yazıcı işimi görüyor. Ancak uzun vadede lazerle aynı paraya geliyor ve daha uzun vadede lazerden pahalı. Orjinal kartuş ile yazıcı parası birbirine denk. Dolum yapınca yazma kalitesi de yazıcı ömrü de düşüyor. Hepsinden ziyade, lazer yazıcılarda; Lwireless yazdırma, çift taraflı yazdırma, otomatik fotokopi gibi bir sürü özellik de opsiyonlar arasında yer alabiliyor.

Standart bir mürekkep püskürtmeli yazıcı 150 tl, bunun orjinal kartuşu 70 tl ve bu kartuşla 180 sayfa (max 2 ay) çıktı alınabiliyor.

Aradığım özellikte lazer yazıcılar 800 tl civarında ve kartuşları 250 tl ancak 1500 sayfa çıktı alabiliyorlar. 

Yani ink jet bir yazıcı, lazer yazıcıyla aynı çıktıyı alana kadar  10 kere kartuş almam gerekiyor ve totalde yazıcı parasıyla beraber kafa kafaya geliyorlar.

Sizlerden iki ricam var;

1) Bahsi geçen miktarlarda otomatik besleme tepsisi, çift taraflı yazdırma özelliği olan wireless s/b lazer yazıcı önermeniz

2) Bunların dışında Epson'un tanklı yazıcı dediği (L386'ya baktım ben) yine mürekkep doldurmalı ancak daha yüksek çıktı kapasitesi sunan (4500sf diyorlar) yazıcısı hakkında bilgisi olanlar varsa önerip güzel/kötü yanlarını yazmanız. Çünkü çıktı sayısı vaadleri doğruysa her türlü en ekonomik bu oluyor. 

Şimdiden teşekkürler.

ExcellencE tarafından 24/Oca/17 18:03 tarihinde düzenlenmiştir

Yapay zeka, zeka değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

canonun sonradan tanklısını kullanıyorum . sayfa konusunda cidden çok başarılı 1 top a4 bitmek üzere %25-30 bitmedi bile mürekkebi.  diğer özelliklerini bilmemde sonradan tanklılar sayfa konusunda çok başarılı. 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Hp 7612 kullanıyorum sen kullanma. Ağda sürekli çevrimdışı. Orijinal kartuş kullanıyorum. Yazıcının fiyat ekonomik ama yazdırdığım sayfaya göre kartuş fiyatı ekonomik değil.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazuo
    kazuo's avatar
    Erkek

Çift taraflı yazdırabilen ve çift taraflı tarama yapabilen en ucuz lazer yazıcı buydu ben araştırdığımda.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

hp 2130 dan 2 tane var canon mx375 ten 1 tane var hepsini faal kullanıyorum. 2130 u yeni aldım 99liraya renkli foto basıyorum photolink boya aldım boyalar aslında canon içindi fakat hpye de basıp basıp kullanıyorm bana mısın demiyo. 2130 u incele derim memnun kalırsın günde 300 sayfaya yakın basıyorum hiç tıkanma yazmama boya akıtma gibi sorun olmadı diğer hpye de bitmeyen kartusu yeni taktım sorun olmadı. fotokopi olayı da iyi yolda bırakmadı beni.

Canon u sadece siyah için kullanıyorum. hız iyi fotokopi iki taraflı yapılıyo üsstten seri besleme kısmı var.  

bu iki yazıcıdada 80 120 160 ve 200 gr a4 ve a5 kullanıyorum. mat ve parlak yüzeylere hpde kaliteli resim alabiliyorum. hp de transfer baskı kağıdı kullanarak tsortlere ve kupa yapboz gibi yerlere baskı alabiliyorm.sorunsuz işimi hallediyorm. daha detay istersen ulas dostm

csabanci tarafından 24/Oca/17 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

Evrim içi mürit..laugh is live..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-deskjet-gt5810-fotokopi-tarayici-murekkep-tankli-yazici-l9u63a-.html

HP'nin orjinal tanklı bu yaıcısı var fiyatı pahalı ama kolay dolum yapılır.

Veya 2.el temiz officejet 8600 alıp birde ona tank sistemi bağlantırsan mis gibi kullanırsın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Canon alma sakın

Epson al bana dua et der giderim

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 1042 Toplam Mesaj: 7
yazıcı printer lazer epson laser adf çift taraflı l386