Program Faliyetlerini İzlemek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ankistizm
    ankistizm's avatar
    Erkek

Arkadaslar bir kurulum yoneticisi hangi dosyaları ekledi hangi kayıtları girdi?

yeni acdıgımız bir program neyi okudu neyi yeniden yazdı gibi gibi programların dosya erişimlerini yaptıkları değişiklikleri izleyebilecek bir program duydunuz yada gördünüzmü ? daha önemlisi olurmu boyle bişey

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ankistizm
    ankistizm's avatar
    Erkek

belliki ütopik düşündüm yoksa iyi kötü bir fikir gelirdi

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Fiddler ile Internet erişimini denetlersin ama localdeki fâaliyetleri bilmiyorum belki sandbox da çalıştırıp sandbox programı bu faaliyetlerin raporunu verir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Procmon. Ama default olarak tum processleri izler, filter den "process name" - "contains" i sec ve setup.exe ya da herneyse programin adini koy. Direkt image path de secebilirsin. Exe baska bir exe baslatiyorsa filter a onu da eklemeyi unutma.

http://technet.microsoft.com/tr-tr/sysinternals/bb896645.aspx

Output biraz bloated gorunebilir ancak tum filesystem ve registry erisimlerini yakalamis oluyorsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Windows Xp için InstallWatcher, sanırım 7'de sapıtıyor.

Direk installerın yaptığı ve değiştirdiği dosya ve registryleri veriyor, oldukca sade ve hızlı sonuç

Eğer daha komplike bir çözüm arıyorsan, Tugberk yazmış. Fakat çağırdığı sistem fonksiyonlarına kadar yazdığı için, basit birşeyi ararken içinde kaybolabilirsin.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

güzel konu belki lazım olur. bende düşünmüştüm. bir ekran olsun 1 aylık ne yapıldı her işlemi yazsın. nasıl geçmişe bakınca sırasıyla girilen siteler çıkıyor öyle düşünmüştüm.

sizlerin verdiği program aratarak bulunuyor değilmi

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ankistizm
    ankistizm's avatar
    Erkek

tugberk hocam az daha detay verse iyi olur konunun verimli olacağı kanısındayım belki yeni konuda acılabilir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ankistizm
    ankistizm's avatar
    Erkek

boyle bişey yok abi bir program kaç dosyayla ilişkili yuhh benim derdim traili resetlemek siliyorum programı ama kalıntı kalıyo tabii adamlar aptal değil sil geri yukle trail sıfırlansın yok oyle dunya neyse nasıl tam kaldırırız programı varmı tahmininiz 

Toplam Hit: 2026 Toplam Mesaj: 8