folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Programlama Da Takım Çalışması Nasıl Oluyor?

Programlama Da Takım Çalışması Nasıl Oluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba

başlık açık, sorum git falan nasıl kullanılıyor dan ziyade iş bölümü nasıl yapılıyor ?

atıyroum web uygulaması olsa front/back diye bölersin de, bu her zaman geçerli değil, atıyorum 2 kişi arka tarafta çalışıyor. iş bölümü vs nasıl neye göre yapılıyor ? ya da bir yapılacak listesi oluyo insanlar ordan tek tek alıp yapıp falan mı ilerleniyor. 

bankaların vs yazılım takımları vardır muhtemelen bu adamlar nasıl çalşıyor ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Ekip varsa mutlaka başında bir adam vardır hocam. Baştaki proje yöneticisi TFS te görevleri belirliyor. Açıyor yapıyor. Başta kimse yoksa kendi kendilerine konuşuyorlar. Sen burayı yap ben burayı diye

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Trello - Github ikilisi

Proje yöneticisi tüm görevleri alır trelloya ekler isterse kişi atar istersen ortalık malı yapar isteyen istediği göreve talip olur daha sonra github üzerinden çalışırlar ortaklaşa

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Trello, Jira, TFS, GitLab gibi proje yonetim toollari ile Ekip yoneticisi işleri bölümler. iş paketlerini kişilere veya sprint deki havuza atar. kisiler kendi işlerini veya havuzdaki işleri yaparlar ve taskları kapar. bu sayede sprint burn down işlemleri tamamlanır. tabi bu akiş lar ve methodlar farklilik gosterir bu yuzden ekip lideri nin kendi ekibine ve işine olan yetkinliği kadar proje yönetim yazılımına olan etkinliği de önem gösterir.

edit : GitLab'da güzel bir tool eklemek için edit ettim.

rakkoc tarafından 07/May/18 16:00 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

peki genel işleyişi, yazılacak uygulamanın akışını proje yöneticisi mi çiziyor ?

bu işlerin listesini kim çıkarıyo ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

peki genel işleyişi, yazılacak uygulamanın akışını proje yöneticisi mi çiziyor ?

bu işlerin listesini kim çıkarıyo ?

her yerde aynı standart olmaz hocam.Kimi şirketlerde software architect olarak iş yapan adam gidilecek yolu,kullanılacak frameworkleri,teknolojileri belirler başka bir adamda projenin gidişatından sorumlu olur bazı yerlerde de bir adam iki işide yapar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Genel anlamda uygulamanın uygulamanın akış diagramını ve çalışma prensiplerini analist ve mimar oturup beraber müşteriyle çıkartırlar; mimar teknoloji, uygulanacak yol ve temel sınıfları yazar, bazı durumlarda veri mimarisini çıkartır. Proje yöneticisi uygulamayı paketlere bölüp onları bir zaman ve teslimat planı çercevesince takip eder.

Yazılım geliştirici bunların hepsine katkıda bulunabilir ama en öncelikli işi ona acılan görevleri ve istekleri bitirmektir.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 976 Toplam Mesaj: 7
team yazılım takımı