folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlama Ödevi Hakkında Yardım

Programlama Ödevi Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Bir akadaş rica etti bana ben algoritma ve akış diagramını ile en son 10 yıl önce uğraşmıştım. Birde akış diagramını flowtürk ile yapılması istenmiş.

Ödev

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Konuyu baltalamak gibi olmasın ama hiç bilmeyen adam 30 dk araştırmayla bunu yapar. Büyük ihtimal ilk haftanın ödevi.

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

bırak 10 yılı, hafızamı kaybetsem yine yaparım bunu. if-else if - else(hata kontrolu) ya da switch case yapısı ile yapılır. akış diyagramı da aynı şekilde statement şu şöyle mi evetse şuraya ok hayırsa buraya ok çıkarıp yapacaksın. 

Kendinize gelin ulan forumda o kadar efsane kişiler varken sora sora bu aptal soruyu mu soruyorsun? 10 yaşında programlama öğrenen veletler gözü kapalı halleder bunu. Ben kendi açtığım konulardan utanıyordum, senin açtığın konuya bak. Yazık valla.

O arkadaşınıza söylersiniz; google da algoritma nedir diye bir aratsın. öğrendikten sonra menemen pişirme algoritmasını kendisi yazsın. sonra onun akış diyagramını çıkartsın. sonra ödevi yapacak kadar öğrenmiş olur. söylersin sonra da linkedin profiline algoritma uzmanı yazsın o kadar çalışmış dimi?

hadi google da aratmaya da üşenme diye buyur; https://www.yazilimkodlama.com/algoritma/akis-diyagrami-cizim-programlari/ bir kaç örnek var burada.

şunu da söylemek istiyorum bunları araştırmaya üşeniyorsa bence her nerede okuyorsa bıraksın bölümü. :) mezun olduğunda torpili yoksa bölümünde işsiz kalacağını garanti ederim size. herkes yazılımcı olmak zorunda değil. olmuyorsa zorlamamak lazım. desteklemek gerekli evet fakat şunu araştırmaya üşenen adama bırak desteği sopayla kovalamak lazım. sektörün kalitesi çok düşüyor bunun gibi insanlar yüzünden. 

https://www.youtube.com/watch?v=rxgT8Ixs_Gw&ab_channel=joe

üniversitelere gordon ramsay gibi hocalar lazım. ne kadar avel var bırakır okulu. :d

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

O kadar gömmüşsüzde o kişi çalışıyor uzaktan eğitim bitene kadar. Çünkü babasıda işten çıkarılmıştı.  Benimde tekrar araştırtmaya vaktim olmadı da yaptım bir şekilde. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

bırak 10 yılı, hafızamı kaybetsem yine yaparım bunu. if-else if - else(hata kontrolu) ya da switch case yapısı ile yapılır. akış diyagramı da aynı şekilde statement şu şöyle mi evetse şuraya ok hayırsa buraya ok çıkarıp yapacaksın. 

Kendinize gelin ulan forumda o kadar efsane kişiler varken sora sora bu aptal soruyu mu soruyorsun? 10 yaşında programlama öğrenen veletler gözü kapalı halleder bunu. Ben kendi açtığım konulardan utanıyordum, senin açtığın konuya bak. Yazık valla.

O arkadaşınıza söylersiniz; google da algoritma nedir diye bir aratsın. öğrendikten sonra menemen pişirme algoritmasını kendisi yazsın. sonra onun akış diyagramını çıkartsın. sonra ödevi yapacak kadar öğrenmiş olur. söylersin sonra da linkedin profiline algoritma uzmanı yazsın o kadar çalışmış dimi?

hadi google da aratmaya da üşenme diye buyur; https://www.yazilimkodlama.com/algoritma/akis-diyagrami-cizim-programlari/ bir kaç örnek var burada.

şunu da söylemek istiyorum bunları araştırmaya üşeniyorsa bence her nerede okuyorsa bıraksın bölümü. :) mezun olduğunda torpili yoksa bölümünde işsiz kalacağını garanti ederim size. herkes yazılımcı olmak zorunda değil. olmuyorsa zorlamamak lazım. desteklemek gerekli evet fakat şunu araştırmaya üşenen adama bırak desteği sopayla kovalamak lazım. sektörün kalitesi çok düşüyor bunun gibi insanlar yüzünden. 

https://www.youtube.com/watch?v=rxgT8Ixs_Gw&ab_channel=joe

üniversitelere gordon ramsay gibi hocalar lazım. ne kadar avel var bırakır okulu. :d

şunu yazacağına 2 satır olan kodu yazsaydın da seyap işleseydin.

İlk yorumu okuduktan sonra kodu yazayım dedim ama baktım ki hocam çözmüş sorunu

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Bir akadaş rica etti bana ben algoritma ve akış diagramını ile en son 10 yıl önce uğraşmıştım. Birde akış diagramını flowtürk ile yapılması istenmiş.

Ödev

Üniversitelerde öğretmedikleri şeyleri ödev olarak vermeleri yada sınavda sormaları çok yanlış

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Ödev

Üniversitelerde öğretmedikleri şeyleri ödev olarak vermeleri yada sınavda sormaları çok yanlış

O dediğin liseye kadar hocam. Üniversiteden böyle bir beklentisi olmasın bence kimsenin.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Ödev

O dediğin liseye kadar hocam. Üniversiteden böyle bir beklentisi olmasın bence kimsenin.

Tamamen katılıyorum buna. Benim üniversitede öğrendiğim tek şey disiplin ve karar verme yetimin gelişmesi. Onun dışında bir şey öğrenmedim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Ödev

Tamamen katılıyorum buna. Benim üniversitede öğrendiğim tek şey disiplin ve karar verme yetimin gelişmesi. Onun dışında bir şey öğrenmedim.

+1 Ünide bi bok öğretilmiyor, lisede öğrenmesi gerekti ki %90 Tr geneli liselerdeki programlama hocaları format atmayı kendine başarı sanan tayfadan oluştuğu için konunun açılması çok normal.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

şunu yazacağına 2 satır olan kodu yazsaydın da seyap işleseydin.

İlk yorumu okuduktan sonra kodu yazayım dedim ama baktım ki hocam çözmüş sorunu

yazınca elemana ne faydası olacak? ödevden yüksek not alınca programlama öğrenmiş mi oluyor? :) benim amacım elemanı gaza getirip çalışmasını sağlamaktı. cevabı yazınca sevap işlense forumlarda cevapsız kalan ödev sorularını cevaplardım hep öyle olmuyor o işler. faydadan çok zararı olur direkt cevabı vermek.(zor sorular ayrı. öğrencinin yapabileceğinin çok üstünde sorular olabiliyor bazen. fakat bu çok kolay bir soru.) algoritma ve akış diyagramı isteniyor soruda sadece. kod istenmiyor.

GuArDiAn55 tarafından 19/Eki/20 15:05 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Ödev

bence üniversitede eğitim bu şekilde olmalı 

yüksek lisansta hoca bize konu veriyordu konunun zor olduğunu düşünüyorsa kolaylık olsun diye kişi ismi makale ismi felanda söylüyordu 

sonra derste o konuyu anlatıyor-tartışıyorduk

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 2911 Toplam Mesaj: 11
programlama