folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Proje - Nerden Başlamalıyım. Gidişat Nasıl Olmalı (Fikre İhtiyacım Var)

Proje - Nerden Başlamalıyım. Gidişat Nasıl Olmalı (Fikre İhtiyacım Var)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

Oto sektöründeyim. X işi yapıyoruz bi abimle. Bu yaptığımız işe çok rağbet var ama eleman sıkıntısı var.  Türkiye genelinde bu işi yapan bayileri olan büyük firmalar var. Bu sektörde eleman sıkıntısı var. Öyle girip 1 ayda  öğrenebilecek bir iş değil. O yüzden işveren masraf etmek istemiyor. Bir yandanda hazır işi bilen eleman istiyorlar.  Ben diyorum ki iş-kur bi sunum hazırlayım bu mesleğin bi adını koyup eğitim olarak verelim.berber ,terzi gibi bu işin adı olsun istiyorum.Resmi olarak Yeni bir meslek yaratmak istiyoruzNerden başlayabilirim ne yapmam lazım nereye gitmem lazım. 

Bu iş el becerisi isteyen bir iş, fazla dillenmesin diye detaya girmedim. İsteyene özelden yazarım 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

kursu verecek kişiden  bir sertifika isteniyor. yani kurs verecegin alanla ilgili diploma. yeni çıktı. eskiden mesleği bilmen yetiyordu.  bu varsa milli eğitim aracılığıyla halk eğitimlerde ücretiyle kurs verirdin. 

e devletten başvuru yapabiliyordu. 

ancak değilse ki değil herhalde. o zaman dershane gibi kurs vermek için yine izin Alıyorsun. o zaman is biraz büyüyor. denetimi oluyor falan ancak ücreti sen kursiyerden Alıyorsun.

bunun için ayrıca valilikten izin alman gerekiyor. şirket acman gerekebilir. 

bilgim eksik olabilir. karıştırmış olabilirim. kurs ne bilmiyorum ama  öyle kafana gore kurs vereyim durumu yasak.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam bi pm le bakayım neymiş bu işin gücün fikredeyim sana.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

hocam dediğini çok iyi anladım ancak fikir ve proje öncesi sermaye kısmını ve bürokratik işlemler için dayı ayarlaman daha önemli. çünkü iş meslek edindirmeye gelene kadar meslek komitesi, meslek tanımı bununla ilgili devlet tarafından onay falan fıstık işleri var. ancak bu konu hakkında meslek liseleri olduğu için bu taraflar hazır olabilir. yani senin sadece işin meslek edindirme kursu açma konusundan da başlayabilirsin. ancak bunların hepsi öncesinde sermaye ve dayıya bakıyor. çünkü sen kursu açıp sertifikayı alırken bürokrasi kan alıyor.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 318 Toplam Mesaj: 4
i̇ş kur proje