folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Protonmail Üyelikleri Geçici Süreliğine Açıldı

Protonmail Üyelikleri Geçici Süreliğine Açıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bro
    bro's avatar
    Erkek

ProtonMail, güvenli mail hizmeti vadeden bir site. (http://www.teknoblog.com/protonmail-kendi-kendini-imha-eden-e-posta-iletileri-ve-guvenli-iletisim-sunuyor-78559/)

1. yıllarını kutluyorlar. 17 Hazirana kadar açılan tüm hesaplar için 1 gb boş alan sağlayacaklarmış. (Anladığım kadarıyla kendilerinin davetiye gönderdiği kişilere bu kadar alan sağlanacak.)

Davetiyeniz yoksa: https://protonmail.ch/privacyforall

Yukarıdaki linkten üye olabilirsiniz. 17 haziranda ya da belirledikleri kullanıcı kotası dolduğunda bu link geçersiz hale gelecek. Eğer kaçırırsanız bu fırsatı, davetiye talep ederek de üye olabilirsiniz sonradan. Bu link ile üye olursanız eğer 500 mb boş alan sağlanacak diğer kullanıcılardan farklı olarak.

1 yıldır hizmet veren bu servis toplamda sadece 12 saatlik downtime ile kendini kanıtlamış. Kalıcı herhangi bir veri kaybı şu ana kadar yaşanmamış. 10k dan 500k'ya çıkmış kullanıcı sayısı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

yandex mail, gmail, yahoo mail'e göre avantajı nedir?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bro
    bro's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

yandex mail, gmail, yahoo mail'e göre avantajı nedir?

Benim bildiklerim de teknoblog'da yazılanlarla sınırlı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

Aldım bitane belki bir gün isviçre bankasına 1 milyon $ havale edersem , makbuzu bu maile isterim. Faturasız iş olmasın.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

üye olmadım ama deneyeyim bakalım, ismini daha önce denedim gmail e benzettim görüntüsünü, isviçre firmasıymış , acaba alt yapısı tam olarak ne. normalde google un dışa açılmış mail hizmetleri vardı, mesela x.com isimli domaininiz var, google ile anlaşma yaparsanız gmail tabanlı bir mail sunucu kullanabilrisiniz (amele.net böyle çalışıyordu ancak anlaşma bitti)

haha güvenliği abartmışlar baya

ama alternatif email, telefon numarası, ip loglama olmadığı için güzel görünüyor.

yanlız anlamadığım şey, end to end encryption nasıl oluyor..buradan başka bir maile yollandığında karşı maile şifrelenmiş olarak atılan şey çözülemezki. Yani karşı tarafında bu adresten kullanması gerekir ki end to end yapıda olsunlar. 

tamam şimdi gördüm :) dediğim gibi bu olay aynı sistemi kullananlar arasında geçiyor, iyi bir pazarlama ama :)

unbalanced tarafından 16/Haz/15 20:07 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

lazım olur elbet

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

https://protonmail.ch/pages/privacy-policy 

No log değil haberiniz olsun.

Sadece gönderdiğiniz maili şifreliyor. Veritabanlarında gönderilen maillerin şifresiz hali tutulup tutulmuyor mu bilmiyoruz bilemezsiniz. 

Ben bu tarz sistemleri siyasete yeni girmiş partilere benzetiyorum, hiç güvenli değil. 

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
Toplam Hit: 1731 Toplam Mesaj: 7
protonmail eposta güvenlik mail security