Ps3 Den Anlayanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

ps3 diskini cikarip laptopa taktim win7 kurulumuna basladim ama hata verip atiyordu her seferinde. Daha sonra diski geri ps3e taktim bu seferde ps3 görmüyor update varsa elinizde onu yapin diyor. update 4.50 versiyonunu indirip usbye attim PS3>UPDATE  seklinde ama %99 dan sonra hata verip basa dönüyor.

Disk ntfs oldu sorun ondami diye linux kurup gparted ile format atmayi deniyorum ama diski bir görüyor bir görmüyor. Diskte önceden bir sorun yoktu. varmi tavsiyesi olan yeni bir disk almak disinda.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam playstation un sitesindeki yönergeler şöyle

https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/362

https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/1189/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzg2ODY2MzAwL3NpZC9zdDh3REVIbA%3D%3D

Ama sen zaten buradakileri yapmışsın %99 da takılmış, eğer vaktin varsa biraz bekle belki diske kendisi format atıyordur o sırada ondan bekletiyordur.

Olmadı hdd yi pcye 2. harddisk olarak tak fat32 olarak varsayılan ayarlarda biçimlendir öyle takıp dene.

Bide burada da ps3 hdd upgrade i anlatmışlar senin yaptığınla benzer mantıkta olduğu için bi incele derim.

http://www.youtube.com/watch?v=NNSytaL9hnI

torpedo_XL tarafından 12/Ara/13 18:42 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

%99 dan sonra basa dönyüor bendeki ama bu videodaki eleman diski takinca formati otomatik soruyor bana hic öyle bir soru gelmiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Ps3 alınır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Hocam tam bilemeyecegim ama Ps3 sadece fat32 sistemi okuyor diye biliyorum

طדṮ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

fat 32 format attim gparted ile hocam ama ondan sonra tanimamaya basladi. Takili olan disklerde görmüyor ama bazen görüyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

ps3 alınır diyenlere, tbt fiyatı 900 tldir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-satilik-ps3-oyun-konsolu-320-gb-slim-kasa-plus-1-tb-hdd-plus-kargo-145777045/detay/

ayrıca hocam bnimde başıma geldi. diski fat32 formatında formatla yine çalışmazsa kabloyu değiştir.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek
    metalkolik bunu yazdı

ps3 alınır diyenlere, tbt fiyatı 900 tldir.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-satilik-ps3-oyun-konsolu-320-gb-slim-kasa-plus-1-tb-hdd-plus-kargo-145777045/detay/

ayrıca hocam bnimde başıma geldi. diski fat32 formatında formatla yine çalışmazsa kabloyu değiştir.

hangi kabloyu hocam?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Ps3 dahili disk formatı sadece kendine özgü bir formattır ( ne ntfs nede fat32 ). Sadece usb girişlerinden takılan bellekler ve usb hdd ler fat32 olmak zorunda. Öncelikle hdd tekrar pc ye bağla bilgisayarım sağ tık yönet ordan disk yönetimi ordan da bölümü sil de. Bölümlenmemiş halde tak ps3 e o zaten formatlayacaktır. Ps3 ün yeni fw yükleyebilmesi için usb den aldığı fw bilgisini öncelikle hdd e daha sonra içerisindeki çipe aktarması gerekir. Dolayısıyla sen usb den okutursun ama hdd e aktarım gerçekleşmez bu %99 dan sonra gerçekleşmesi gereken bir işlemdir. Hdd ini bahsettiğim gibi bölüm silerek ps3 e tak formatlamasını bekle.  

watervay tarafından 14/Ara/13 15:56 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Ps3 dahili disk formatı sadece kendine özgü bir formattır ( ne ntfs nede fat32 ). Sadece usb girişlerinden takılan bellekler ve usb hdd ler fat32 olmak zorunda. Öncelikle hdd tekrar pc ye bağla bilgisayarım sağ tık yönet ordan disk yönetimi ordan da bölümü sil de. Bölümlenmemiş halde tak ps3 e o zaten formatlayacaktır. Ps3 ün yeni fw yükleyebilmesi için usb den aldığı fw bilgisini öncelikle hdd e daha sonra içerisindeki çipe aktarması gerekir. Dolayısıyla sen usb den okutursun ama hdd e aktarım gerçekleşmez bu %99 dan sonra gerçekleşmesi gereken bir işlemdir. Hdd ini bahsettiğim gibi bölüm silerek ps3 e tak formatlamasını bekle.  

laptopa takinca linux calistiriyorum hocam usbden windows yok. gpartedda bir deniyim dedigini siliyim komple sonrada birsey yaptirmiyim bakalim olur belki. tessekürler cevabin icin.

Toplam Hit: 1295 Toplam Mesaj: 10