PS3 Hek Hakkında Herşey Burda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aramızda birçok kişi ps3 sahibidir, ancak bildiğiniz üzere ülkemizdeki yüksek oyun fiyatları nedeniyle internet aracılıyla indirdiğimiz oyunları oynamaktayız ya da yien bluray filmlerin pahalılığından yine internetten indirdiğimiz filmleri izlemekteyiz. Bu konular hakkında nette birçok konu var ama ben hepsini bir konu altında toplayayım dedim.

Bu nimetlerden yaralanmak için PS3'ünüzün FW (Firmeware)'sinin 3.55 ya da daha düşük olması gerekmektedir. PS3'ünüzü normal (orjinal) haline döndürmek için bir üst güncellemesini yapmanız yeterlidir (3,56 3.60 gibi) Eğer orjinal FW yükleseniz artık netten indirdiğiniz oyunları oynayamaz mkv tarzı indirdiğiniz filmleri izleyemezsiniz.

1) Netten indirilen oyunların indirilmesi ve diğer bağımsız geliştiricilerin proglamların çalıştırılmasını sağlamak.

******* Adım Adım 3.55CFW Rehberi (Video'lu) *******

Gereksinimler:

*FAT32 formatlı USB HDD ya da flash bellek.

3.55 Ofiicial (resmi) güncellemeyi indirin: http://hotfile.com/dl/99498039/f5bec3d/3.55_UPDATE_Official.rar.html
    Eğer PS3'ün güncellemesi zaten 3.55 ise indirmenize gerek yoktur.

3.55 CFW (Kmeaw) indirin: http://hotfile.com/dl/99500990/427c9f9/3.55_Kmeaw_Patched_UPDATE.rar.html

Gaia Manager ver.2.06 indirin: http://hotfile.com/dl/100215927/604f764/GAIA_MANAGER2.06.rar.html

-Gaia Manager dışında birçok manager vardır, bunlardan istediğinizi yükleyebilirsiniz En iyileri Multiman ve Rogeo Managerdir. Birçok açılmayan oyunu açarlar. ama siz başlangıç olarak gaia kurun.  Kurulumları Gaia Managerin kurulumuyla aynıdır. dosyaları flash diske yada fat32 ile biçimlendirilmiş hdd ye atıp kurulum yapıyorsunuz. kurulumda size bazı sorular soruyor " harici hdd den ps3 ün hddsine kopyalamak istediğiniz oyunları nereye kopyalıyım" filan diye bunlar size kalmış. istediğiniz dizini seçebilirsiniz.

Multiman 2.00.01 Full http://www.megaupload.com/?d=OUL28DVK

BDEMU v2 sinide kurmayı ihmal etmeyin http://hotfile.com/dl/117801964/2b2ebba/BDEMU-355.pkg.html

Rogero Manager 8.2 http://www.mediafire.com/?rvz4mlwzn2dfmte

Yukarıda verilmiş olan gerekli dosyaları indirdikten sonra video'yu izleyin, tüm ayrıntılar video'da anlatılmıştır. 

http://www.youtube.com/watch?v=YX_vf9njThE&feature=player_embedded

*******  PS3'ün Dahili HDD'sine Oyun Yükleme *******

En kolay yöntem multiMAN açıkken, :select: + :start: tuşlarına aynı anda basarak, Dosya Yöneticisi‘ni açın.  dosya yöneticisinin sağ kısmında  oyunu yüklemek istediğiniz dizini seçin daha,   sonra Dosya Yöneticisi‘nin sağ kısmından, /dev_hdd0/GAMES klasörüne girin. burası sizin harici hddnizdeki oyunlar vardır. bunlardan kopyalamak istediğinizin üzerine gelip O tuşuna basın kopyalama işlemi başlıycaktır.

*******  FAT32 HDD'ye 4GB+ Dosya Atma *******

Bu işlemi fat32 formatının 4gb'tan büyük oyun dosyalarının hdd ye kopyalanmasına izin vermediği için yapıyoruz.

1.Dosyaları RARdan çıkarıyoruz.
    2.Çıkardığımız dosyadaki "SafeImg" uygulamasını çalıştırıyoruz.
    3.Program açıldıktan sonra "Optimizer" bölümüne geçiyoruz.
    4."Split > 4GB to OBM install FMT" yazısının solundaki kutucuğu işaretliyoruz ve "Open RLS folder" butonuna tıklıyoruz.
    5.Karşımıza çıkan pencerede oyunun klasörünü seçiyoruz(BLES12345 gibi) ve "Tamam" deyip geçiyoruz.

İşlemi yapmaya başlıyor.. İşlem bittiğinde oyun klasöründeki 4GBdan büyük olan dosyanın parçalandığını görüceksiniz.. İşlem bu kadar oyununuzu HDDye atıp oynayabilirsiniz.. İyi oyunlar

http://www.fileserve.com/file/ytefUr7

Şifre :ps3haber.com

*******  PS3'te Film Dizi İzlemek ( MKV, BLURAY..) *******

Bunu daha kurup denemedim, ama yüksek çözünürlüklü mkv dosyalarını filan çalıştırıyor altyazılı film dizi izleyebiliryorzunuz bu programı ps3 kurmanız ve film ve alt yazıyının adlarını tıpa tıp aynı yapmanız gerekli. çok yüksek çözünürlüklerde filmi ps3'ün kendi hddsine atıp izlenmeli aksi halde donma oluyormuş filmde.

Türkçe Altyazı Eklemek İçin

İlk olarak;MKVtoolnix indirin ve kurun.
    http://hotfile.com/dl/113938965/e63b477/mkvtoolnix-unicode-4.6.0-setup.exe.html

2.Bu program sayesinde altyazınızı 2-5 dakika arasında gömebilirsiniz.(avi formatlı filmleri de mkv yapma özelliğine sahiptir)

3.Bu program türkçedir bu yüzden zorluk çekmeden işlemi yapabilirsiniz.
    Programı açtığınızda "ekle" tuşundan filmi ve altyazıyı ekleyin ve "çoklamayı başlat" a tıklayarak işlemi yapın. oluşan dosya eski dosya ile aynı klasörde gözükecektir.
    4.Filmi hdd ye atıp ve ya ftp ile ps3 intelhdd sine kopyalayın.(Ben mkv yi sadece ps3ün kendi hdd sinde oynatabildim)(multiman ile hdd den ps3 e kopyalayın)
    5.Filmi açın ve üçgen tuşu ile en sağdaki video butonuna gelin.Altyazıyı aktif edin.

*******  Ps3'te PSN Kullanmadan Online Oyun Keyfi *******

PSN açığı kapatıldı! yazımda da bahsettiğim gibi, PSN açığı kapatılmış ve CFW kullanıcıları, çevrimiçi oyun keyfinden mahrum kalmıştı. Ama üzülmeyin, PSN‘e yeni bir çözüm yolu bulunana kadar XLink Kai üzerinden, arkadaşlarınızla oyunlarınızı oynamaya devam edebilirsiniz!

XLink Kai, 1.780.000 kayıtlı kullanıcısıyla, XBOX, PS3, PSP gibi her platformdan oyuncuları, aynı çatı altında birleştiriyor.

• Yerel ağ(LAN) üzerinden oynanabilen her oyun, XLink Kai üzerinden de oynanabilir.

Not: XLink Kai‘nin yeni versiyonlarıyla Playstation 3 oyunları oynanamıyor(Programda yer alan bir hata nedeniyle). Playstation 3 ile uyumlu çalışan en yüksek versiyon, şu an için XLink Kai 7.3.1.7

Nelere İhtiyacınız Olacak:

• XLink Kai 7.3.1.7
    • Bilgisayar
    • Playstation 3 ve Bilgisayarınızı kablolu olarak bağlayabileceğiniz Router ya da Modem

XLink Kai Üzerinden Playstation 3 ile Nasıl Çevrimiçi Oyun Oynanır

1- XLink Kai üyelik sayfasından, kaydolarak, kullanıcı adı ve şifrenizi alın ve e-posta adresinize gelen bağlantıyı tıklayarak, üyeliğinizi aktif hale getirin.

2- Bilgisayarınızı ve Playstation 3‘ünüzü kablolu(mutlaka) olarak modem veya router‘ınıza bağlayın.

3- XLink Kai 7.3.1.7 programını bilgisayarınıza kurun.

4- Windows 7 ya da Windows Vista kullanıcısıysanız, programın Start Kai kısayolunun üzerine sağ tıklayın ve ardından özellikler seçeneğini seçin.

5- Açılan pencereden, Uyumluluk sekmesine tıklayın, Uyumluluk Modu‘ndan Windows XP (Service Pack 2) ve Ayrıcalık Düzeyi‘nden Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneklerini işaretleyin. Tamam‘a basarak ayarlarınızı onaylayın.

6- Modem ya da Router‘ınızdan UDP/TCP 30000 numaralı portu açın.

• Portforward.com üzerinden, modem‘inizin marka ve modelini seçerek, size özel rehbere erişebilirsiniz.
    • Modem‘inizi seçtikten sonra karşınıza gelen reklam sayfasının, sağ üstünde yer alan Click here to skip this advertisement… seçeneğine tıklayarak, reklamı geçebilirsiniz.

7- Yerel Ağ Bağlantısı seçeneğine sağ tıklayın ve Özellikler‘i seçin. Karşınıza gelen pencereden, Paylaşım sekmesine tıkladıktan sonra, Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini işaretleyin ve Tamam‘a basın.

8- Playstation 3‘ünüzü kapatın.

• Mutlaka kapalı durumda olmalı.

9- Start Kai kısayoluna tıklayarak, XLink Kai programını çalıştırın.

10- Karşınıza gelen ekrana, kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak, giriş yapın.

11- Playstation 3‘ünüzü çalıştırın.

• Playstation 3‘ünüz açıldığında, DNS hatası almanız normaldir.

12- Ayarlarınızı kontrol etmek için, büyüteç ve ardından da klasör simgesine tıklayın.

• Resimde olduğu gibi, programın Playstation 3‘ünüzü algıladığından emin olun.

13- XLink Kai ekranında, dünya simgesine tıklayın.

14- Daha sonra, Playstation 3 seçeneğine girerek, oynamak istediğiniz oyun türünü ve oyununuzu seçin.

15- Çevrimiçi oynamak istediğiniz oyunu açarak, LAN menüsüne girin ve Find Game seçeneğine tıklayın.

• Yukarıda bahsedilen menüler, her oyun için değişiklik gösterecektir.

16- Kendi oyununuzu kurarak ya da var olan oyunlara katılarak, yeniden çevrimiçi oyun keyfini yaşayabilirsiniz!

ps3project.com‘un XLink Kai bölümünde, kendi organizasyonunuzu kurabilir, rakiplerinize meydan okuyabilirsiniz!

Not: Lütfen programla ilgili sorunlarınız ve yardım almak için forum üzerinde yer alan Teknik Destek bölümünü kullanınız.

İpuçları

• Eğer birden fazla ağ kartına sahipseniz, programın doğru çalışabilmesi için Configure Kai kısayoluna tıkladıktan sonra, kablolu ağ kartınızı listeden seçip, OK butonuna tıklamalısınız.

• Programı her açtığınızda, kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar tekrar girmek istemiyorsanız, Configure Kai kısayoluna tıkladıktan sonra, açılan sayfaya bilgilerinizi girdikten sonra, Auto Login seçeneğini işaretli hale getirerek, OK butonuna tıklamalısınız.

• Eğer oyunu siz kuruyorsanız, bunu ayarlamanız durumunda, yeterli oyuncu sayısına ulaştığınızda, program sizi XLink Kai üzerinde görünmez kılacaktır. Bu sayede gereksiz lag sorunundan kurtulabilirsiniz.
    • simgesine tıklayın ve açılan pencereden Yes, I’m hosting now seçeneğini işaretleyin.

• Eğer oyun kurmuyor ve sadece var olan oyunlara katılmak istiyorsanız,  simgesine tıklayın ve No, I’m trying to join seçeneğini işaretleyin.

• Arkadaşlarınızla oyun oynamak istiyor ve başkalarının oyuna katılmamasını istiyorsanız,  simgesine tıklayarak, şifre korumalı özel bir oda açabilirsiniz.
    • Not: XLink Kai her bölümde bu seçeneğin kullanılmasına izin vermiyor.

• simgesine tıklayarak, görüntüleme koşulunu değiştirebilir, oyun odalarını ya da bağlı kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz. Oyuncuları arkadaş listenize ekleyebilir ya da onlarla mesajlaşabilirsiniz.

• XLink Kai‘yi çalıştırdığınızda, oda ve oyuncu sayılarını ? şeklinde görüyorsanız, endişelenmeyin, bu sizden değil, bağlı olduğunuz XLink Kai sunucusundan kaynaklanan bir sorundur. Programı kapatıp açarak, bu sorunu yaratmayan sunuculara bağlanmayı deneyebilirsiniz.

*******  PS3'te Emulatör Keyfi  ********

PS3 ünizde eski konsol oyunlarınıda oynayabilirsiniz. bunun için netten ufak bir arama yapıp istediğiniz konsolun programını ps3 e kurup bulduğunuz oyunları flash bellekten ya da hdd den oynayabilirsiniz.

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Teşekkürler Kardeş 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ne demek

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

up

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

yok alt yazısıdır , yok hdd sidir vs vs ugrasıdır network unu yaptır.

konsollara bi sıca bakıyorum sora soguyorum , konuyu baltamak istemem ama her zaman ki gibi en iyi oyun konsolu bana göre pc dir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

yok alt yazısıdır , yok hdd sidir vs vs ugrasıdır network unu yaptır.

konsollara bi sıca bakıyorum sora soguyorum , konuyu baltamak istemem ama her zaman ki gibi en iyi oyun konsolu bana göre pc dir.

-----------------------------

Ya abi sende bir bas git ya. ?

bilgisayar oyun için mi üretildi bir kere. Kesinlikle bilgisayara bir oyun konsolu gibi bakmamakla birlikte XBox 360 şuanda favori oyun konsolum $10 verip online olarak ta oynayabiliyorsun oyunları daha sağlıklı geliyor açıkçası.

Şuanda sadece mecburiyetten oynuyorum oyunları pc de. MMO oyunlar yüzünden pc benim için ideal sadece.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
Toplam Hit: 5099 Toplam Mesaj: 6