PS3 İçin Power Converter

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oki
    oki's avatar
    Erkek

arkadaşlar bana amerikadan bi PS3 geldi

alet 110 voltta çalışıyor fakat türkiyede şebeke gerilimi 220 volt. Ve bu alet çalışmak için 380Watt güç istiyor sanırım. çünki kitapçığında Power Consumption Aprox. 380W yazıyor.

internette biraz aradım 220-110V dönüşümü yapan 500Watt güç veren konverter 60-100 Ytl arası.

Bu işten anlayan arkadaş varsa bana teknik konularda yardımcı olabilirse sevinirim.

Yada bu converter satışını yapan bi tanıdığınız falan varsa alabilirim.

tuğra
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

converter dediğine biz transformatör ya da trafo diyoruz. iki çeşittir, alçaltan ve yükselten.. senin işine yarayacak olan alçaltıcı tipleridir..

trofada iki birim var, primary ve seconder. primary e şebeke gerilimi uyguluyorsan ve secondery kısmından da çıkışını alıyorsun. bu bahsettiğim kısımlara bobin dediğimiz dışı izole edilmiş iletken bir tel ile  nüve dediğimiz üst üste binmiş demirler parçalarına sarılmıştır.. primary kısmına sarılan bobinin sarım sayısı seconderye sarılan sarım sayısından  iki kat fazla olmalı ki, gerilimi yarıya düşürsün....

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

senin alacağın trafo böyle olmalı

teknik istedin sana teknik bilgi veriyoruz :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

satın alacaksan tandığın bi elektrikçiye git hoca, onlar bobin sararlar, ya da bobincilere git.. ucuza alırsın valla :) sonra ona bi kutu yaptırırsın kullanırsın

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oki
    oki's avatar
    Erkek

arkadaşlar teşekkür ederim

internetten aradığımı buldum siparişini veriyorum

sizlerin dediği gibi adamlar kendileri yapıyorlarmış bu transformatörleri :)

tuğra
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ustam ben bildiğin üçlü prize takıyorum gayet normal çalışıyor dsfsdsdf Amerika'dan olmasıyla alakalı bir fark mı acaba?

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oki
    oki's avatar
    Erkek

öncelikle zaten fişin ucu 3 lü yani onu ikiye dönüştürmek için bi aparat var onu kullanıyorum

sonra da PS3''ün kitabınca güç gereksinimleri kısmında yazıyor   gerçi aletin altında elektrik girişinin yanında da yazıyor

gerekli olan güç 110V AC, 60Hz     380Watt

yani 220V ceryan vediğim an dumanlar çıkar

tuğra
Toplam Hit: 1307 Toplam Mesaj: 7