folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Python 3 Torrent Downloader ?

Python 3 Torrent Downloader ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Merhaba Müridler,

Python 3 ile bir torrent download işlemi yapan bir uygulama geliştirmek istiyorum. Ancak kullanılan modüller python 2 için yazılmışlar. Örneğin libtorrent kullanmak istiyorum ancak python 2 ile yazılması nedeni ile python 3 ile yazılmış olan kod tarafından çalıştıramıyorum.

Sormak istediğim şey python 3 ile torrent indirmek için nasıl bir yol izlemeliyim ? Python 3 için yükleyebileceğim bir modül var mı yoksa python 2 ile yazılan modülleri (libtorrent) python 3 ile mi çalıştırmaya çalışmalıyım ? Bir yol gösterseniz ?

Vir sapit qui pauca loquitur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Github üzerinden araştırdın mı hocam ? Denemedim ama buna bir bak istersen =>   https://github.com/borzunov/bit-torrent 

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Github üzerinden araştırdın mı hocam ? Denemedim ama buna bir bak istersen =>   https://github.com/borzunov/bit-torrent 

GitHub üzerinden araştırma yaptım hocam. Gönderdiğin linkteki projeyi sadece console interface olarak kullanırsam ihtiyacımı karşılayabilir. Araştırmaya devam :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

GitHub üzerinden araştırma yaptım hocam. Gönderdiğin linkteki projeyi sadece console interface olarak kullanırsam ihtiyacımı karşılayabilir. Araştırmaya devam :)

py with gui?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Tesadüfe bak hocam dün gece aynı konuyla ben de uğraşıyordum.

Linux üzerinde çalışıyorum. Ayrı ayrı Python3-libtorrent ve python-libtorrent (Python2 için) paketleri var. Senin kullandığın ortamda da Python3-libtorrent paketine/kurulumuna bakman lazım.

MaviEkran tarafından 23/Mar/18 22:23 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

@end Hocam gui kısmını istemiyorum bu nedenle konsol kısmı yeterli olacaktır.

@MaviEkran Raspberry Pi üzerinde çalışıyorum bende. python3-libtorrent paketini inceliyorum ancak anladığım kadarı ile python 2'den python 3'e boost ismi verilen bir işlemden geçtikten sonra kullanılıyormuş. Kullandığım python versiyonu 3.5.3'tü ve boost uyumlu olmaması nedeni ile hata veriyormuş. Şuan da 3.6.2 versiyonunu compile ediyorum umarım çalışır. Sen nasıl bir çözüm buldun ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı

@end Hocam gui kısmını istemiyorum bu nedenle konsol kısmı yeterli olacaktır.

@MaviEkran Raspberry Pi üzerinde çalışıyorum bende. python3-libtorrent paketini inceliyorum ancak anladığım kadarı ile python 2'den python 3'e boost ismi verilen bir işlemden geçtikten sonra kullanılıyormuş. Kullandığım python versiyonu 3.5.3'tü ve boost uyumlu olmaması nedeni ile hata veriyormuş. Şuan da 3.6.2 versiyonunu compile ediyorum umarım çalışır. Sen nasıl bir çözüm buldun ?

Ben normal masaüstünde (x86-64) çalışıyorum. Python3-libtorrent ve python-libtorrent kütüphanelerini kurmuştum, ilk bulduğum örneklerin python2 ile yapılmış olmasından dolayı python2 ile ilerlemeye karar verdim.

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 2406 Toplam Mesaj: 7
torrent python 2.x python 3.x